Головне

LibreOffice 4.0 готується до релізу

LibreOffice 4.0 готується до релізу
LibreOffice 4.0 готується до релізу
Відкритий офісний проект LibreOffice на цьому тижні відзначив своє дворіччя випуском RC-версії четвертої основної редакції пакету. За словами Торстена Беренса, розробника SUSE і помічника голови фонду The Document Foundation, пакет LibreOffice 4.0 – це вже п’ятий реліз збірки за останні два роки розвитку проекту. Беренс говорить, що в новій версії з’явилося досить багато нових функцій.

Так, в LibreOffice 4.0 з’явилася підтримка тем Firefox, які тепер можуть “одягатися” на інтерфейс офісного пакету. У термінології LibreOffice теми іменуються Persona. Теми в новій версії підтримуються для всіх компонентів інтерфейсу, у тому числі і для меню. Також тут заявлена інтеграція з інтерфейсом клавіатурного управління Ubuntu Unity, присутнім в однойменному дистрибутиві.

Є тут і підтримка протоколу CMIS (Content Management Interoperability Services), завдяки чому з LibreOffice можна отримувати доступ до таких продуктів, як Alffresco, Nuxeo, SharePoint та іншим рішенням для групової роботи. За проханнями користувачів, в четвертій версії пакету заявлена інтеграція з відкритим поштовим клієнтом Thunderbird, оскільки тут є реалізація інтеграційного драйвера Monk. Для користувачів це також означає можливість інтеграції записної книжки Thunderbird в офісний пакет.

Нарешті, в останню чергу не зайвим буде сказати і про те, що LibreOffice 4.0 отримав ряд нових модифікацій в коді, завдяки яким пакет отримав більш високу продуктивність.