Конспекти уроків музичного мистецтва 6 класУсі уроки музичного мистецтваФайли

Квартет. Урок узагальнення знань (6 клас. Музичне мистецтво)

Тема. Квартет. Урок узагальнення знань.

Мета. Ознайомити з особливостями жанру квартету та його характерними ознаками як жанру камерно-інструментальної музики, розглянути різницю між жанром квартету та музичними творами, що виконується інструментальним квартетом, ознайомити учнів з авторами та виконавцями квартетів, узагальнити знання учнів з теми «Камерно-інструментальні жанри».

Розвивати вміння учнів уважно слухати камерно-інструментальну музику та знаходити на слух характерні ознаки жанру квартету, надавати характеристику засобам музичної виразності твору, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння виконувати пісні у ході конкурсу на краще виконання творів та вміння учнів визначати музичні твори за музичними темами, розрізняти пісні за вступом.

Виховувати інтерес до слухання класичної камерно-інструментальної музики та виконання дитячих пісень українських композиторів.

Тип уроку: комбінований, урок узагальнення знань з теми.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрети композиторів Б. Лятошинського та Й. Штрауса.

Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанру квартету, історія розвитку жанру, композиційна будова (форма) квартету.

Твори, що вивчаються на уроці:

  • Б. Лятошинський. Квартет №2 для двох скрипок, альта і віолончелі, тв. 4, 4. Allegro molto.
  • Й. Штраус. Полька «Грім і блискавка» у виконанні струнного квартету.
Завантажити: Квартет. Урок узагальнення знань (6 клас. Музичне мистецтво) (Розмір: 25.9 KB, Завантажень: 398)
Back to top button