ГоловнеПочаткові класиУчительська

Колегія МОН затвердила зміни до програми початкової школи

У змінених програмах передбачено, що у 1-2 класі вивчення таблиці додавання і віднімання буде в межах до 5.

Крім того, запропоновано зняти фіксовану кількість годин для вивчення тем. Зокрема, передбачено, що вчитель, виходячи з того, які перед ним діти за рівнем освіти, сам визначатиме кількість годин для вивчення певної теми.
Також передбачається скасувати кількісний показник темпу читання, тобто йдеться про нині діючі норми щодо кількості слів на хвилину читання.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що передбачено серйозні зміни у вивченні іноземної мови в початкових класах. Він зазначив, що “ми відтягнули письмо на дальший термін, зате буде розвиток мовлення, додали сучасні теми для обговорення”, а також вивчення тем, які дозволяють висловити дітям свій емоційний стан.

Він наголосив, що змінами передбачено вилучити з літературного читання “неактуальних радянських авторів і залучити нових авторів”.

Крім того, за його словами, в рамках декомунізації передбачається вилучення з предмету «музичне виховання» низки пісень, зокрема “Вниз по матушке по Волге», «Священная война».
Він підкреслив, що передбачено зняти дублювання тем з таких предметів, як “Основи здоров’я”, “Я і Україна” та “Природознавство”.

За його словами, також передбачені зміни у вивченні української мови, зокрема в 1-2 класах знято вивчення складних тем щодо умовного позначення слів та речень, а також складання речень за схемами, яке “батьки називали азбука Морзе”.

Хобзей повідомив, що програму пропонується змінити на 5-10%. “Це не є кардинальні зміни, бо підручники і стандарти були фіксовані”, – зазначив він.

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила, що 18 серпня в уряді будуть презентовані ці зміни до навчальних програм.

Back to top button