Конспекти уроків географії 8 класУсі уроки географіїФайли

Кліматотвірні чинники: сонячна енергія, циркуляція атмосфери, підстильна поверхня, їх взаємодія (8 клас. Географія)

Тема уроку: Кліматотвірні чинники: сонячна енергія, циркуляція атмосфери, підстильна поверхня, їх взаємодія. Розподіл сонячної енергії в атмосфері і на земній поверхні.   Властивості повітряних мас, що впливають на територію України. Атмосферні фронти, циклони та антициклони.

Мета уроку : Актуалізувати знання учнів про клімат і кліматичні чинники, встановити особливості їх дії в межах України; дати поняття про сонячну радіацію, вісь Воєйкова. На прикладі кліматичних умов формувати в школярів уявлення про постійну динаміку і взаємозв’язок природних компонентів. Виховувати в учнів інтерес до знань.

Тип уроку: урок вивчення нового навчального матеріалу.

Методи і методичні прийоми: графічний пояснювально-ілюстративний, проблемно-пошуковий; евристична бесіда, розповідь, робота з географічними картами, опорними схемами; інтерактивна вправа—робота в парах.

Обладнння та матеріали : Фізична карта України, кліматична карта України, кліматичні пояси та області Землі; навчальні посібники—«Географія України в опорних схемах», підручники, атласи, робочі зошити; схеми та таблиці, що характеризують атмосферні явища, презентація « Клімат України» ( Додаток 7)

Терміни і поняття: поняття «атмосферний фронт», «циклон», «антициклон»;

Завантажити: Кліматотвірні чинники: сонячна енергія, циркуляція атмосфери, підстильна поверхня, їх взаємодія (8 клас. Географія) (Розмір: 40.1 KB, Завантажень: 415)
Back to top button