Вища освітаГоловне

Кількість українських студентів, які бажають здобути освіту за кордоном, подвоїлася

Кількість українських студентів, які бажають здобути освіту за кордоном, подвоїлася
Кількість українських студентів, які бажають здобути освіту за кордоном, подвоїлася
Цього року удвічі зросла кількість українських студентів, які бажають здобути освіту за кордоном. Такими є дані освітньої агенції «A-priori Education Abroad». У попередні роки число українців, охочих учитися за межами Батьківщини, становило у середньому 20 тисяч осіб на рік. Такими є дані Міністерства освіти України. Закордонні виші приваблюють молодь якіснішою системою освіти, поглибленим вивченням предметів та безкоштовним навчанням. Утім, на думку експертів, українські університети можуть складати гідну конкуренцію іноземним. Самі ж студенти перспективу вбачають у навчанні за кордоном.

Оксана Угрин – магістр першого року університету Хоенхайм у місті Штутгарт. Закінчивши чотири курси Національного університету Шевченка у Києві, студентка вирішила продовжити здобувати освіту за кордоном. За словами Оксани, до такого вибору її підштовхнув досвід, який вона отримала у стінах українського навчального закладу.

«За чотири роки я вже побачила, яка система навчання у нас, і я не можу сказати, що я в захваті. У нас надзвичайно багато теорії і майже немає практики. Мені здається, що у нас головний акцент повинен бути все-таки на практиці», – зауважила Оксана.

Утім, після здобуття освіти залишатися працювати за кордоном Оксана планує лише тоді, якщо не сумуватиме за Батьківщиною та звикне до німецького менталітету.

Вища освіта в Україні конкурентоспроможна – вважають експерти

Тим часом, на думку відповідального секретаря Спілки ректорів вищих навчальних закладів України Ярослава Болюбаша, міграція студентів за кордон заради отримання там освіти – нормальна річ для будь-якої держави. «Чому з Китаю їдуть в Америку вчитися? Або в інші країни? Це нормально, бо це означає, що є мобільні студенти на міжнародному рівні. Більшість все одно повертається назад», – підкреслив Болюбаш.

Водночас Ярослав Болюбаш наголосив на тому, що українські університети на високому рівні конкурують із закордонними у підготовці фахівців комп’ютерних, математичних спеціальностей.

Українські університети спеціалізуються на технічному профілі

Українські університети можуть конкурувати із закордонними навчальними закладами у підготовці фахівців лише за технічним профілем. Вищу якість освіти за іншими спеціальностями надають виші за межами України. Такої думки дотримується директор освітньої агенції «A-priori Education Abroad» Оксана Лозенко.

«Якість освіти у більшості напрямках за кордоном набагато вища, ніж в Україні. Наприклад, Італія дуже відома своїми університетами моди та дизайну. Такої освіти не отримаєш в Україні. Аналогічна ситуація з британськими університетами, де якість освіти щодо економіки, бізнесу, маркетингу значно вища, ніж в Україні», – наголосила Оксана Лозенко.

Тим часом, за рейтингом британського видання Times Higher Education, жоден український внз не потрапив до списку 100 кращих університетів світу 2012 року. Натомість 44 позиції у списку займають університети з США. Міжнародний рейтинг другий рік поспіль очолює Гарвардський університет. Конкуренцію американським навчальним закладам у першій десятці рейтингу змогли скласти тільки три виші: британські Стенфорд та Оксфорд, а також Токійський університет.

Джерело: radiosvoboda.org

Back to top button