Конспекти уроків музичного мистецтва 6 класУсі уроки музичного мистецтваФайли

Грайливе скерцо (6 клас. Музичне мистецтво)

Тема. Грайливе скерцо.

Мета. Ознайомити з особливостями жанру скерцо, його історією розвитку та характерними ознаками скерцо як жанру камерно-інструментальної музики, розглянути різницю між інструментальним і вокальним сучасним скерцо, ознайомити учнів зі спорідненими жанрами в образотворчому мистецтві.

Розвивати вміння учнів уважно слухати камерно-інструментальну музику та знаходити на слух характерні ознаки   жанру   скерцо, знаходити   спільні та відмінні риси між оригіналом музичного шедевру та його обробкою, розвивати   вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння знаходити спільні риси між музичним та образотворчим мистецтвом.

Виховувати інтерес до слухання класичної камерно-інструментальної музики, творчості Й. Баха, виконання пісень українських композиторів.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна   дошка, ілюстрації   до   музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрет композитора Й. Баха.

Основні поняття для засвоєння: характерні ознаки жанру скерцо, розмаїття скерцо в світовому музичному мистецтві, композиційна будова (форма) скерцо, споріднені жанри в образотворчому мистецтві.

Твори, що вивчаються на уроці:

  • Й.С. Бах. Скерцо («Жарт») з оркестрової сюїти №2 (у класичному варіанті та в сучасній обробці).
  • А. Островський. Вокаліз «Тгоіоіо» у виконанні Едуарда Хіля.
  • «Посміхайтеся» (слова А. Дмитрука, музика О. Осадчого).
Завантажити: Грайливе скерцо (6 клас. Музичне мистецтво) (Розмір: 23.7 KB, Завантажень: 714)
Back to top button