Конспекти уроків музичного мистецтва 6 класУсі уроки музичного мистецтваФайли

Гімн — урочиста пісня (6 клас. Музичне мистецтво)

Тема. Гімн — урочиста пісня.

Мета. Ознайомити з особливостями та характерними ознаками жанру «Гімн», дати поняття про його літературну основу та існування нового жанру в літературі, ознайомити учнів з історією створення гімну України, на прикладах урочистої музики розібрати характерні ознаки вокального гімну — як жанру камерно-вокальної музики.

Розвивати вміння учнів уважно слухати музику га надавати характеристику урочистим пісням і музиці урочистого характеру, висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння знаходити спільні риси між музичним мистецтвом та літературою.

Виховувати повагу та шану до слухання головної пісні України — Державного гімну, виховувати ціннісне ставлення до державних символів та творчості українських композиторів.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна дошка, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрети композитора М. Вербицького, П. Чубинського, М. Лисенка, Т. Шевченка. Основні поняття дня засвоєнім: характерні ознаки жанру «Гімн», літературна основа музики, зв’язок музики та літератури. Твори, що вивчаються на уроці:

  • Державний гімн України (слова П. Чубинського, музика М. Вербицького).
  • «Молитва за Україну» (слова О. Кониського, музика М. Лисенка).
  • Гімн студентської молоді «Gaudeamus» («Гаудеамус»),
  • «Реве та стогне Дніпр широкий» (слова Т. Шевченка, музика Д. Крижанівського).
Завантажити: Гімн — урочиста пісня (6 клас. Музичне мистецтво) (Розмір: 24.0 KB, Завантажень: 492)
Back to top button