Конспекти уроків музичного мистецтва 6 класУсі уроки музичного мистецтваФайли

Етюд у музиці (6 клас. Музичне мистецтво)

Тема. Етюд у музиці.

Мета. Ознайомити з особливостями жанру етюду та його характерними ознаками, ознайомити учнів з особливостями етюдів О. Скрябіна, розглянути різницю між технічними та художніми етюдами, розглянути жанр етюду та його особливості в інших видах мистецтва — кіно, театрі, літературі, образотворчому мистецтві, ознайомити учнів з авторами та виконавцями етюдів.

Розвивати вміння учнів уважно слухати жанри камерно-інструментальної музики — етюди та давати характеристику особливостям музичного образу творів, розвивати вміння висловлювати власні музичні враження від прослуханого твору, розвивати вміння виразного виконувати пісні під супровід інструмента і фонограми.

Виховувати інтерес до слухання класичної камерно-інструментальної музики й творчості композитора О. Скрябіна та виконання дитячих пісень українських композиторів.

Тип уроку: комбінований, урок заглиблення в тему.

Обладнання: музичний інструмент, програвач, мультимедійна  дошка, ілюстрації  до   музичного твору та пісні  або мультимедійна презентація, портрет композитора   О. Скрябіна. Основні  поняття для засвоєння: характерні ознаки жанру «етюд», етюди в мистецтві, різновиди етюдів, композитори — автори музичних етюдів, цикли етюдів та різні види техніки виконавця, композиційна будова (форма) етюду.

Твори, що вивчаються на уроці:

  • О. Скрябін. Етюд №12 «Революційний».
  • Ф. Бургмюллер. «Арабески» (етюд).
  • «Хлоп’ята і дівчата» (слова І. Діка, музика А. Островського).
Завантажити: Етюд у музиці (6 клас. Музичне мистецтво) (Розмір: 31.4 KB, Завантажень: 515)
Back to top button