Головне

Електронні підручники навчилися перевіряти домашні завдання

Електронні підручники навчилися перевіряти домашні завдання
Електронні підручники навчилися перевіряти домашні завдання
Молода компанія CourseSmart запропонувала цікаву технологію для навчальних закладів: за допомогою неї викладачі можуть дізнатися, чи прочитав учень заданий матеріал. Більш того, можна навіть відстежити прочитання конкретних фрагментів, які виділив викладач.

Оцінка домашніх завдань виконується за допомогою так званого «індексу залучення» (engagement index). У цьому показнику враховується відразу кілька параметрів: коли студент читав підручник, які сторінки, скільки часу, в який час доби. У підсумку розрахований індекс є формальним доказом вивчення матеріалу. Основним критерієм оцінки є читання виділених фрагментів підручника під час лекції з даної теми.

Сама компанія CourseSmart виступає в ролі постачальника електронних навчальних матеріалів: вона бере готові книги у великих видавництв, включаючи McGraw-Hill, Pearson і John Wiley and Sons, додає до них контрольні функції, а потім надає доопрацьовані електронні книги навчальним закладам. Пробні впровадження системи CourseSmart вже почалися в декількох університетах США, наприклад, в Техаському університеті A & M.

«Індекс залучення» виявився дуже зручним способом оцінити роботу студента в класі і поза стінами навчального закладу. Вже відомі приклади, коли викладач ставив низьку оцінку студенту, якщо бачив, що він відкривав підручник рідко або взагалі не робив цього (особливо напередодні іспиту).

Само собою, відстеження читання відбувається не без відома студентів – вони знають, що всі їхні дії з електронним підручником контролюються. Тим не менш, поки не ясно, наскільки справедливим і важливим критерієм оцінки є горезвісний «індекс залучення». Вже зараз зрозуміло, що з цим індексом можна виконувати не зовсім чесні маніпуляції. Цікавий і той факт, що при розрахунку індексу використовується якесь гіпотетичне уявлення про оптимальний стилі вивчення матеріалу. Деякі студенти, наприклад, можуть робити основну роботу вдома, опрацьовуючи матеріал у своїй кімнаті, а не на лекції. При нинішній системі контролю такий спосіб навчання буде вважатися «поганим». У той же час, CourseSmart може поставити хорошу оцінку студентам, які безуспішно намагаються набрати потрібну кількість лекційних годин, але при цьому на самих лекціях просто сплять або займаються сторонніми справами, поки викладач розпинається перед аудиторією.

За інформацією видань NY Times і CSM, масове впровадження технології CourseSmart в ВУЗах США очікується вже восени цього року.

Back to top button