Здоров'яХарчування

Дієта з низьким вмістом вуглеводів призводить до проблем з травленням

Часто, намагаючись схуднути, люди сідають на дієту з низьким вмістом вуглеводів. Дієтологи попереджають: це загрожує проблемами зі здоров’ям. В наш організм надходить дуже мало клітковини. Тому відмова від продуктів, які нею багаті, таких як картопля, може призвести до негативних наслідків, пише Zee News .

У картоплі міститься 12% від норми споживання клітковини. Це в два рази більше, ніж ми отримуємо при вживанні пластівців, і на 30% більше, ніж надходить в організм з чорного хліба, в тому числі, хліба з непросіяного борошна. Найбільш корисний картопля для підлітків. Вони отримують з неї 15% від добової норми клітковини.

Клітковина зменшує ризик серцево-судинних захворювань, діабету і деяких видів раку. Вона сприяє травленню і допомагає контролювати вагу, створюючи відчуття ситості. Люди, що сидять на дієті, помилково вважають, ніби картопля – це жирна і калорійна їжа. Між тим, в картоплі немає жиру і набагато менше калорій, ніж багато хто вважає – всього 6% від добової норми, тобто, менше, ніж в білому хлібі, і стільки ж, скільки в алкоголі.

Крім того, картопля є джерелом калію, який нейтралізує негативний ефект солі і допомагає підтримувати кров’яний тиск в нормі. Експерти зазначають: щоденний раціон наполовину повинен складатися з вуглеводів. Важливо уникати вживання продуктів, багатих вільними цукрами. Фахівці рекомендують їсти більше цільних злаків, бобових, картоплі, овочів і фруктів.

Шкільне життя

Back to top button