ГоловнеПерерва

Cкільки коштує зібрати до школи …. вчителя

Пролог
Ця невеличка стаття складається з кількох композиційно необхідних розділів й не претендує на держстандарт :).
Якщо Вам бракує почуття гумору, краще не читайте далі, щоб зайвий раз не нервувати :).

Розділ перший
Деякі зауваження з приводу сприйняття подальшої інформації :)
1. Прайси в жодному разі не є спробою викликати співчуття, також вони не є скаргою на життя чи ще на щось:).
2. Отримана сума орієнтовна… і взагалі, важливі не цифри, а настрій, із яким зараз читаєте :).
3. Колеги (і не тільки) пропонували доповнити список принтером, катриджами, фарбою, кавою…навіть власним авто, яким треба їздити на роботу :). Батьки учнів  уважають це нашими примхами, тому будемо об’єктивними й купимо тільки необхідне :). Хоча купити більше все одно не вийде :).
4. Цінова політика речей може бути різна, тому рахуватимемо в середньому, навіть нижче середнього. Ви можете зауважити, що, наприклад, сукню можна купити не за 1000 грн, а за 500. Так, але ж вона у нас і так одна, а якщо буде така дешева, то швидко зноситься :).
5. Шановні читачі, які себе вважають журналістами! Будь ласочка, публікуючи цей допис у інших виданнях, зберігайте його авторство: вірю, що Ви свого часу не списували шкільні твори :)

Розділ другий
Шопінг :)
Канцтовари

Ручка для журналу-5 грн.
Ручка для перевірки зошитів -5 грн.
Коректор – 8 грн.
Пенал – не купуємо, можна носити ручки в сумці чи косметичці :)
Ксероксний папір (для друку тестів дітям) – 80 грн.; якщо маєте повне навантаження, помножте 80 мінімум на 3= 240 грн.
Кольоровий папір (для карток) – 100 грн.
Зошити (учитель повинен мати не кілька ручок\олівців\зошитів тощо, а мінімум десять (на випадок “не маєте позичити ручки\олівця?” чи “зошит вдома випадково залишився”)) – 50 грн.
Олівці – 50 грн.
Методична література – тут можна суттєво зекономити, якщо писати все самому. Якщо вирішили купити, то один зошит\книга = 50 грн. (мова+література=100 грн, читаєте в трьох – чотирьох класах – відповідно 300-400 грн).
Підписка на фахові видання – 600 грн на півріччя.
Сумка – 1000 грн. (не шкіряна, але велика, щоб зручно носити зошити для перевірки).
Усього=2358 грн.

Гендерні особливості (на жаль, чоловіків серед учительства мало, але, на щастя, вони є:)). Зустрічають за одягом…

Учителька 
Одяг
Спідниця – 1000 грн.
Сорочка – 800 грн.
Сукня – 1000 грн.
Штани – 1000 грн.
Піджак – 1300 грн. (навіть не знаю, що саме включати до списку, адже, за даними опитувань, учні хочуть бачити перед собою вчителя, який стильно одягається, а нам потрібно економити…).
До речі, у коментарях підказують, що часто навіть на початку вересня йде різке похолодання і в одній сорочці та спідниці холодно, тому додаємо
осінній костюм – 2500 грн.
Панчохи (90 грн множимо на 5 робочих днів = 450 грн.).
Взуття
Туфлі – 2500 грн .
Черевики (щоб не пропускати уроки в дощову погоду) – 2000 грн.
Чоботи… поки що не потрібно – не сезон :)
Прикраси – не купуємо.
Косметика, парфуми (придбати не можна обійтися (?)..  кОму ставте самі :) ).
Запропоновані колегами зачіску, манікюр, педикюр тощо не враховуємо, адже це не тільки “шкільна форма” :).
Усього=12550 грн.Потрібна сума для вчительки. З канцтоварами й сумкою: 2358+12550=14908 грн.
Уважаймо, що все те, що не ввійшло до списку,  є у нас із попереднього сезону: Ви ж за літо не виросли? :)
Учитель
Одяг. Сорочка – 1000 грн., штани – 1500 грн., костюм – 3000 грн., светр – 900 грн., шкарпетки (50 грн множимо на 5 робочих днів= 250 грн.).
Взуття. Туфлі – 2500 грн.
Аксесуари. Годинник – не купуємо, є в телефоні (а телефон є з минулого сезону) :).
Усього=12150 грн.Потрібна сума для вчителя. З канцтоварами й сумкою: 2358+12150=14508 грн. Шановні колеги, Вас же не турбує одноманітність гардеробу? :)

Розділ третій
Економний

  Шановні колеги! Флешку замінимо хмарою, принтер, фарбу………….. чим?

  Нову вишиванку до свята не купуємо: ще стара не зношена… :(
Щодо економії на розпродажах, то тут варто обирати: або економимо на методичній літературі й пишемо вдома, або купуємо готові конспекти й зекономлений час витрачаємо на пошуки знижок :).
Насамкінець зауважу, що не варто розраховувати на відпускні й оздоровчі кошти – ми їх витратили на відпустку й оздоровлення :).
Епілог
Насправді всі наведені вище цифри, розрахунки не для того, щоб Ви перевірили свій бюджет (хоча ні, і для цього теж :)).
Ми всі прагнемо змін, чекаємо на диво-реформи. Їх не проведе жодний міністр освіти. Жодні концепції, програми  не допоможуть, якщо завтра ми з вами прийдемо до школи з поганим настроєм, розчаровані й утомлені. Це ми робимо нашу професію престижною, нехай і не так швидко, як  того хотілося б. Зараз образ учителя в суспільстві не зовсім нам імпонує, тож давайте змінимо його разом :)
 Отож, приємних нам клопотів, дорогі колеги! :) Цікавого й жвавого нового навчального року! :)
Дякую, якщо, читаючи, ви посміхнулися! :)P.S. Чоловіки настільки рідкісні в нашій професії, що ілюстрацію до образу вчителя довелося взяти з інтернету – не було потрібної світлини під руками :).

Коментарів: 9

  1. Меблі ,ламбрикени,телевізор,комп’тер,стільці офісні,заміна кришок парт +вже замовили велику маркерну дошку з колегою(ділимо кабінет на 2) придбані за власний кошт. Мовчу вже про посібники і додаткову літературу для кожного учня. Сормно було стояти в обдертому класі з одним підручником в руках.Жодних батьків не просили про допомогу і ніхто за 20 років праці не спитав,де ми все це взяли.Залишилося ще зробити ремонт,бо батьки не зобов’язані,а школа не має з чого. Готовність класного приміщення до нового навч.року вимагають чомусь лише у вчителя.

  2. Читаю більшість коментарів і дивуюся. Таке враження, що вчителі вчора народилися голі-босі і саме в школу їм знадобився одяг, який на іншу роботу чи подію вони б не придбали. Не бачу у списку білизни )))) Щодо принтера – він повинен бути у школі. Є ж благодійні внески від батьків на школу, інколи допомагають депутати, якщо їх попросити. Але й ціна повинна бути адекватна, а не 22 тис. На розхідні матерали теж можна збирати по кілька гривень і все потихеньку владнається без матеріальної шкоди для вчителів. Є багато вчителів, які вкладають душу у свою професію і несуть в школу все, що можуть, за що їм звичайно величезна подяка! І є деякі батьки, які пожаліють копійку здати, щоб їх дитині було краще. Тому я за розумний баланс, де батьки потрошки допомагають, а вчителі,як всі нормальні працюючі, всю зарплату приносять додому, а в роботу вкладають свої позитивні моральні якості! Всім нам вдалого навчального року!

  3. Гарний текст! Я б хотіла мати вчительку, що так пише в своєму закладі.
    Заздрю колезі. :)

  4. ручка одна для журналу – мало) беру 10. + 10 червоних)
    синi – можна знайти на пiдлозi пiсля виходу з класу)
    На пiджаку та на пiдписцi можна суттєво зекономити.
    Пiджак не модно взагалi, а пiдписку замiнюємо iнтернетом (в телефонi це 170грн на мiсяць майже безлiмiт)
    Папiр – минулого року купила коробку паперу (5 пачок). Не вистачило. Ще двi докупила) Учнi мабуть їдять його))
    А вiкна помити – прибиральниця робить це за 100грн\вiкно. Клас прибрати до 1 вересня – 400грн. Тому економно мию все сама, та економлю собi на блузочку)))
    Хоч якась радiсть)

    1. А прибиральниці, що не платять зарплати?

  5. Мені, як вчителю інформатики, в роботі конче необхідний комп’ютер з принтером. Я розумію, що комп’ютер, так як і принтер не купується кожний рік, але його все одно, коли-небудь ПОТРІБНО ПРИДБАТИ! А це, по найскромнішим підрахункам – близько 20000 – 22000 грн. Проплата Інтернету – 1800 грн. в рік. (А як без нього?) А ще декілька флеш-носіїв (300-400 грн.), бо вони частенько виходять з ладу, або просто губляться. І хмарне сховище просту, “народну” флешку НЕ ЗАМІНИТЬ, бо вчителю частенько приходиться мати справу з комп’ютерами, які не під’єднані до мережі Інтернет. Та і не завжди зручно щось завантажувати з Інтернету (особливо “важкі” файли), якщо вони просто можуть бути на флешці. Звідси можна зробити висновок, що вчителі інформатики – це фахівці, яких зібрати до школи обходиться найдорожче…

  6. Сільському вчителеві ще потрібні гумові чобітки і плащик на дощ, бажано “ОЗК”.

    1. а ще – вело – до школи доїхати

  7. Файли-обов’язково, фарба в принтер теж і папір. Бо давно вже адмін вимагає конспекти на друкованій основі. Проплата Інтернету щомісячно – 80 грн. У середньому. Бо ж вдома він потрібен ДЛЯ РОБОТИ! А якщо ще й завкабінетом – аптечка, горщики, засоби догляду за квітами, довідники, посібники, обладнання / реактиви, стенди…. усе це за власний кошт. Тому одягаємося переважно в second-hend… Отак живуть більшість учителів. Окуляри, валідол, цитрамон – не враховуємо!

Back to top button