день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Cкільки коштує зібрати до школи …. вчителя

Пролог
Ця невеличка стаття складається з кількох композиційно необхідних розділів й не претендує на держстандарт :).
Якщо Вам бракує почуття гумору, краще не читайте далі, щоб зайвий раз не нервувати :).

Розділ перший
Деякі зауваження з приводу сприйняття подальшої інформації :)
1. Прайси в жодному разі не є спробою викликати співчуття, також вони не є скаргою на життя чи ще на щось:).
2. Отримана сума орієнтовна… і взагалі, важливі не цифри, а настрій, із яким зараз читаєте :).
3. Колеги (і не тільки) пропонували доповнити список принтером, катриджами, фарбою, кавою…навіть власним авто, яким треба їздити на роботу :). Батьки учнів  уважають це нашими примхами, тому будемо об’єктивними й купимо тільки необхідне :). Хоча купити більше все одно не вийде :).
4. Цінова політика речей може бути різна, тому рахуватимемо в середньому, навіть нижче середнього. Ви можете зауважити, що, наприклад, сукню можна купити не за 1000 грн, а за 500. Так, але ж вона у нас і так одна, а якщо буде така дешева, то швидко зноситься :).
5. Шановні читачі, які себе вважають журналістами! Будь ласочка, публікуючи цей допис у інших виданнях, зберігайте його авторство: вірю, що Ви свого часу не списували шкільні твори :)

Розділ другий
Шопінг :)
Канцтовари

Ручка для журналу-5 грн.
Ручка для перевірки зошитів -5 грн.
Коректор – 8 грн.
Пенал – не купуємо, можна носити ручки в сумці чи косметичці :)
Ксероксний папір (для друку тестів дітям) – 80 грн.; якщо маєте повне навантаження, помножте 80 мінімум на 3= 240 грн.
Кольоровий папір (для карток) – 100 грн.
Зошити (учитель повинен мати не кілька ручок\олівців\зошитів тощо, а мінімум десять (на випадок “не маєте позичити ручки\олівця?” чи “зошит вдома випадково залишився”)) – 50 грн.
Олівці – 50 грн.
Методична література – тут можна суттєво зекономити, якщо писати все самому. Якщо вирішили купити, то один зошит\книга = 50 грн. (мова+література=100 грн, читаєте в трьох – чотирьох класах – відповідно 300-400 грн).
Підписка на фахові видання – 600 грн на півріччя.
Сумка – 1000 грн. (не шкіряна, але велика, щоб зручно носити зошити для перевірки).
Усього=2358 грн.

Гендерні особливості (на жаль, чоловіків серед учительства мало, але, на щастя, вони є:)). Зустрічають за одягом…

Учителька 
Одяг
Спідниця – 1000 грн.
Сорочка – 800 грн.
Сукня – 1000 грн.
Штани – 1000 грн.
Піджак – 1300 грн. (навіть не знаю, що саме включати до списку, адже, за даними опитувань, учні хочуть бачити перед собою вчителя, який стильно одягається, а нам потрібно економити…).
До речі, у коментарях підказують, що часто навіть на початку вересня йде різке похолодання і в одній сорочці та спідниці холодно, тому додаємо
осінній костюм – 2500 грн.
Панчохи (90 грн множимо на 5 робочих днів = 450 грн.).
Взуття
Туфлі – 2500 грн .
Черевики (щоб не пропускати уроки в дощову погоду) – 2000 грн.
Чоботи… поки що не потрібно – не сезон :)
Прикраси – не купуємо.
Косметика, парфуми (придбати не можна обійтися (?)..  кОму ставте самі :) ).
Запропоновані колегами зачіску, манікюр, педикюр тощо не враховуємо, адже це не тільки “шкільна форма” :).
Усього=12550 грн.Потрібна сума для вчительки. З канцтоварами й сумкою: 2358+12550=14908 грн.
Уважаймо, що все те, що не ввійшло до списку,  є у нас із попереднього сезону: Ви ж за літо не виросли? :)
Учитель
Одяг. Сорочка – 1000 грн., штани – 1500 грн., костюм – 3000 грн., светр – 900 грн., шкарпетки (50 грн множимо на 5 робочих днів= 250 грн.).
Взуття. Туфлі – 2500 грн.
Аксесуари. Годинник – не купуємо, є в телефоні (а телефон є з минулого сезону) :).
Усього=12150 грн.Потрібна сума для вчителя. З канцтоварами й сумкою: 2358+12150=14508 грн. Шановні колеги, Вас же не турбує одноманітність гардеробу? :)

Розділ третій
Економний

  Шановні колеги! Флешку замінимо хмарою, принтер, фарбу………….. чим?

  Нову вишиванку до свята не купуємо: ще стара не зношена… :(
Щодо економії на розпродажах, то тут варто обирати: або економимо на методичній літературі й пишемо вдома, або купуємо готові конспекти й зекономлений час витрачаємо на пошуки знижок :).
Насамкінець зауважу, що не варто розраховувати на відпускні й оздоровчі кошти – ми їх витратили на відпустку й оздоровлення :).
Епілог
Насправді всі наведені вище цифри, розрахунки не для того, щоб Ви перевірили свій бюджет (хоча ні, і для цього теж :)).
Ми всі прагнемо змін, чекаємо на диво-реформи. Їх не проведе жодний міністр освіти. Жодні концепції, програми  не допоможуть, якщо завтра ми з вами прийдемо до школи з поганим настроєм, розчаровані й утомлені. Це ми робимо нашу професію престижною, нехай і не так швидко, як  того хотілося б. Зараз образ учителя в суспільстві не зовсім нам імпонує, тож давайте змінимо його разом :)
 Отож, приємних нам клопотів, дорогі колеги! :) Цікавого й жвавого нового навчального року! :)
Дякую, якщо, читаючи, ви посміхнулися! :)P.S. Чоловіки настільки рідкісні в нашій професії, що ілюстрацію до образу вчителя довелося взяти з інтернету – не було потрібної світлини під руками :).
  

9 коментарі

 1. Меблі ,ламбрикени,телевізор,комп’тер,стільці офісні,заміна кришок парт +вже замовили велику маркерну дошку з колегою(ділимо кабінет на 2) придбані за власний кошт. Мовчу вже про посібники і додаткову літературу для кожного учня. Сормно було стояти в обдертому класі з одним підручником в руках.Жодних батьків не просили про допомогу і ніхто за 20 років праці не спитав,де ми все це взяли.Залишилося ще зробити ремонт,бо батьки не зобов’язані,а школа не має з чого. Готовність класного приміщення до нового навч.року вимагають чомусь лише у вчителя.

 2. Читаю більшість коментарів і дивуюся. Таке враження, що вчителі вчора народилися голі-босі і саме в школу їм знадобився одяг, який на іншу роботу чи подію вони б не придбали. Не бачу у списку білизни )))) Щодо принтера – він повинен бути у школі. Є ж благодійні внески від батьків на школу, інколи допомагають депутати, якщо їх попросити. Але й ціна повинна бути адекватна, а не 22 тис. На розхідні матерали теж можна збирати по кілька гривень і все потихеньку владнається без матеріальної шкоди для вчителів. Є багато вчителів, які вкладають душу у свою професію і несуть в школу все, що можуть, за що їм звичайно величезна подяка! І є деякі батьки, які пожаліють копійку здати, щоб їх дитині було краще. Тому я за розумний баланс, де батьки потрошки допомагають, а вчителі,як всі нормальні працюючі, всю зарплату приносять додому, а в роботу вкладають свої позитивні моральні якості! Всім нам вдалого навчального року!

 3. Директор школи

  Гарний текст! Я б хотіла мати вчительку, що так пише в своєму закладі.
  Заздрю колезі. :)

 4. ручка одна для журналу – мало) беру 10. + 10 червоних)
  синi – можна знайти на пiдлозi пiсля виходу з класу)
  На пiджаку та на пiдписцi можна суттєво зекономити.
  Пiджак не модно взагалi, а пiдписку замiнюємо iнтернетом (в телефонi це 170грн на мiсяць майже безлiмiт)
  Папiр – минулого року купила коробку паперу (5 пачок). Не вистачило. Ще двi докупила) Учнi мабуть їдять його))
  А вiкна помити – прибиральниця робить це за 100грн\вiкно. Клас прибрати до 1 вересня – 400грн. Тому економно мию все сама, та економлю собi на блузочку)))
  Хоч якась радiсть)

  • А прибиральниці, що не платять зарплати?

 5. Мені, як вчителю інформатики, в роботі конче необхідний комп’ютер з принтером. Я розумію, що комп’ютер, так як і принтер не купується кожний рік, але його все одно, коли-небудь ПОТРІБНО ПРИДБАТИ! А це, по найскромнішим підрахункам – близько 20000 – 22000 грн. Проплата Інтернету – 1800 грн. в рік. (А як без нього?) А ще декілька флеш-носіїв (300-400 грн.), бо вони частенько виходять з ладу, або просто губляться. І хмарне сховище просту, “народну” флешку НЕ ЗАМІНИТЬ, бо вчителю частенько приходиться мати справу з комп’ютерами, які не під’єднані до мережі Інтернет. Та і не завжди зручно щось завантажувати з Інтернету (особливо “важкі” файли), якщо вони просто можуть бути на флешці. Звідси можна зробити висновок, що вчителі інформатики – це фахівці, яких зібрати до школи обходиться найдорожче…

 6. Сільському вчителеві ще потрібні гумові чобітки і плащик на дощ, бажано “ОЗК”.

 7. Леся Миколаївна

  Файли-обов’язково, фарба в принтер теж і папір. Бо давно вже адмін вимагає конспекти на друкованій основі. Проплата Інтернету щомісячно – 80 грн. У середньому. Бо ж вдома він потрібен ДЛЯ РОБОТИ! А якщо ще й завкабінетом – аптечка, горщики, засоби догляду за квітами, довідники, посібники, обладнання / реактиви, стенди…. усе це за власний кошт. Тому одягаємося переважно в second-hend… Отак живуть більшість учителів. Окуляри, валідол, цитрамон – не враховуємо!