Здоров'яФізіологія

Чим більше людина сидить, тим вище ризик діабету, показали спостереження

Як відзначає The Daily Mail , дуже великі обсяги тренувань зменшують ймовірність розвитку ожиріння і діабету 2-го типу на три чверті. У кожному разі, за словами вчених Університетського коледжу Лондона, тривалі періоди бездіяльності зводять нанівець плюси тренувань. Тобто потрібно менше сидіти і більше тренуватися.

Вчених цікавили періоди зниженій активності, крім сидіння в офісі. Це був перегляд ТБ, шиття. У дослідженні взяли участь 4000 чоловік. Через п’ять років, люди, що проводили менше 12 годин на тиждень на стільці і більше 4 годин в спортзалі, мали ризик ожиріння, підвищений всього на чверть порівняно з людьми, котрі сиділи більше 25 годин і тренуватися менше 90 хвилин. Середні показники давали середній результат (зниження ризику становило 50%).

Як говорить статистика, дорослі люди проводять 90% вільного часу, що відводиться на відпочинок, сидячи. А люди, які довго сидять, мають більший об’єм талії. Це підвищує ризик метаболічного розладу, рівень холестерину і інсулінової резистентності, що загрожує діабетом.

Back to top button