Здоров'я

Ази правильного харчування

Ази правильного харчування
Ази правильного харчування
Якщо у вас надлишок маси тіла, вам передусім слід усвідомити важливість правильного харчування і особисту роль у захисті власного здоров’я. Адже зайва вага дуже часто поєднується з метаболічним синдромом, який, у свою чергу, переходить у цукровий діабет.

Їжте часто

Огрядним людям треба їсти не менше чотирьох разів на день, але потроху. Такий розподіл їжі дасть змогу уникнути відчуття голоду, а відтак і переїдання.

Не обмежуються такі харчі

Нежирні сорти м’яса (яловичина, птиця без шкіри), морепродукти, риба. Усі овочі, крім картоплі та кукурудзи. Сир до 4% жирності. Кефір до 1% жирності. Томатний сік, мінеральна вода, чай (ліпше зелений), сироватка.

Харчі з обмеженням у споживанні

Фрукти (банани та виноград не бажані взагалі) ліпше кислі, йогурти нежирні, фруктове несолодке желе. Хліб недріжджовий, сушка проста, варений рис та інші каші на воді. Ковбаса варена нежирна, яйця варені (не круто). Картопля, кукурудза, буряки. Цукор та солодощі, зокрема мед.

Виключити

Борошняні вироби з дріжджового та листкового тіста. Масло, сметана; молоко й кефір жирністю від 1% і вище. Всі копченості, в тому числі копчені ковбаси, свинина, сало. Жирні сири. Банани, виноград, насіння й горіхи. Усі солодкі напої — і наші, й імпортні.

Алкоголь

Від пива ліпше відмовитись узагалі. Небажаний і коньяк. Обережно з горілкою — рідко і потроху, не більше 50-70 мл. Ніяких наливок, медовух, лікерів. А от натуральне червоне вино високої якості — можна; певна річ, теж не зловживати.

Фізична активність

Для усунення зайвої ваги особливо необхідно збільшувати фізичну активність. Регулярні фізичні навантаження також підвищують чутливість до інсуліну, знижують його рівень у людей з гіперінсулінемією, поліпшують дисліпідемію, нормалізують артеріальний тиск. Рекомендується хоча б 30 хвилин на день помірної фізичної активності (швидке ходіння, плавання, їзда на велосипеді, танці) — це знижує ризик діабету на 35-40%.

Джерело: ukrslovo.net

Back to top button