Конспекти уроків зарубіжної літератури 11 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Алегоричний сенс зображення історії родини Буендіа в художньому часі й просторі роману Ґ. Ґарсія Маркеса «Сто років самотності» (11 клас. Зарубіжна література)

ТЕМА: Алегоричний сенс зображення історії родини Буен­діа в художньому часі й просторі роману Ґ. Ґарсія Маркеса «Сто років самотності»

МЕТА: допомогти учням зрозуміти зміст, ідейно-художні особливості твору, сприйняти алегорію; розвивати навички виділення ключових епізодів, характерних деталей, рис «магічного реалізму»; уміння висловлю­вати думки з приводу прочитаного, почутого; вихову­вати інтерес до літератури, до проблем, порушених автором у творі, гуманізм.

ОБЛАДНАННЯ: портрет письменника, видання твору, ілюстрації до нього.

ХІД   УРОКУ

  1. Мотивація навчальної діяльності учнів

Учитель.

У Нобелівській промові «Самотність Латинської Америки» Ґабріель Ґарсія Маркес говорив: «Сподіваюсь, що саме ця фантастична реальність, а не лише її літературне зображення, при­вернула увагу Шведської Академії. Реальність, що існує не лише на папері, а та, що оточує нас, і щодня невпинно сіє поміж нас смерть; реальність, яка живить невичерпне джерело творчості, сповнена страждання й краси, задля якої й виступає тепер перед вами далеко від улюбленої батьківщини, позначена милістю долі. Поети й жебра­ки, музики й пророки, воїни й злодії — усі ми, діти цієї неприборка­ної реальності, навряд чи потребуємо допомоги уяви. Навпаки, труд­нощі в тому, що звичайних засобів для зображення нашого життя нам не вистачає. У цьому, друзі, сутність нашої самотності». І далі письменник застерігає європейців, що їм не слід міряти тією самою міркою народи Латинської Америки, їхню історію з ними самими.

І        пропонує згадати, що Європа теж пройшла кривавий шлях варвар­ства, воєн, непорозумінь, перш ніж стала цивілізованою. Як бачи­мо, слово «самотність» у Маркеса багатозначне, дуже містке й навіть алегоричне. Про це й поговоримо на сьогоднішньому уроці.

Завантажити: Алегоричний сенс зображення історії родини Буендіа в художньому часі й просторі роману Ґ. Ґарсія Маркеса «Сто років самотності» (11 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 26.2 KB, Завантажень: 263)
Back to top button