Конспекти уроків всесвітньої історії 7 класКонспекти уроків зарубіжної літератури 7 класУсі уроки історіїУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Інтегрований урок із зарубіжної літератури та всесвітньої історії у 7 класі: «Епоха Середньовіччя, суперечлива й драматична» + Презентація

Автори: Наточий Алла Степанівна, Кушова Олена Петрівна

Навчальний заклад: Брагинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Петропавлівського району Дніпропетровської області

Тема з зарубіжної літератури: «Широка панорама життя середньовічної Англії у романі  В.Скотта «Айвенго».

Тема з всесвітньої історії: «Життя і традиції лицарів і селян».

Мета: формування компетентностей.

Літературна компетентність: показати панорамність зображення англійської дійсності у творі,  простежити, як В.Скотт в романі  «Айвенго» зобразив середньовічне лицарство.

Літературознавча компетентність: розширення знань учнів про поняття «історичний колорит» та з’ясувати засоби його створення, історичний роман.

Предметна компетентність: визначення особливостей життя середньовічних лицарів та селян, як основних верств населення середньовічної Європи, розглянути зовнішній вигляд та визначити основні функції середньовічного замку,  формувати у дітей розуміння закономірності історичного процесу та зв’язок з  сучасністю;

Інформаційна: розвивати в учнів уміння працювати з документами та візуальними джерелами, аналітично та творчо мислити; формувати навички бачення історичних подій в інтерпретації художньої літератури;

Комунікативна компетентність:  розвиток різними видами мовленнєвої діяльності, основами культури усного і писемного мовлення, толерантне ставлення до людей різного матеріального та суспільного становища.

Компетентність творчої діяльності: формування асоціативного й  творчого  мислення,

Емоційно-ціннісна:  розкриття гуманістичного потенціалу та естетичної цінності  роману, формування духовно-емоційного світу учнів, бережливого ставлення до історичної спадщини людства.

Обладнання: тексти роману «Айвенго», комп’ютерні презентації «Замки Середньовіччя»,  відеофрагменти з кінофільму «Айвенго», презентація до уроку.

Тип уроку:  інтегрований урок всесвітньої історії та зарубіжної літератури

Завантажити: Інтегрований урок із зарубіжної літератури та всесвітньої історії у 7 класі: «Епоха Середньовіччя, суперечлива й драматична» + Презентація + Сертифікат (Розмір: 1.0 MB, Завантажень: 454)