день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Іван Франко. Письменник, учений, громадський діяч і просто Людина (10 клас. Українська література)

Автор: Мовчан Олена Миколаївна

Навчальний заклад: Державний навчальний заклад “Василівський професійний ліцей”

Тема уроку:  Іван Франко. Письменник, учений, громадський діяч і просто Людина.

Мета:

Навчальна: поглибити знання учнів з життєвої  біографії митця, окреслити основні сфери його багатогранної діяльності, розкрити значення його особистості для сучасного покоління через спогади та інформаційний матеріал.

Розвиваюча: удосконалювати навички роботи з різними джерелами інформації, вміння аналізувати і синтезувати факти, вчинки, явища; формувати навички дослідницько-пошукової роботи; розвивати усне зв’язне мовлення учнів;

Виховна: на прикладі життєдіяльності І. Франка виховувати в учнів любов до праці,                     до рідного краю, народу, вчити їх бути милосердними, доброзичливими,  товариськими, толерантними.

Тип і різновид уроку: урок з елементами дослідження.

Методи і прийоми:   слово  викладача, інсценізація (діалог), робота з відео-, аудіоматеріалом, самостійна робота учнів із друкованим матеріалом, створення проблемної ситуації, самостійна робота учнів за індивідуальними випереджувальними завданнями, узагальнююча бесіда, метод «Мікрофон», прийом «Гронування»

Міжпредметні зв’язки: українська мова, історія, літературознавство, суспільствознавство.

Засоби навчання: фотографії поета (фотоальбом), узагальнюючі схеми, дидактичний матеріал для учнів, «смайлик настрою», виставка  творів І.Франка  (назва виставки – “Величезні духовні багатства лежать перед нами в творах Івана Франка”),  аудіозаписи пісень «Човен» (гурт «Один в каное»), «Чого являєшся мені у сні…» у виконанні В.Козловського,  відеофільм про Івана Франка  із серії «Обличчя української  історії»

Епіграф уроку: «Лиш боротись – значить жить» (І.Франко)

Конспекти уроків української літератури на сайті «Шкільне життя»

Завантажити: Іван Франко. Письменник, учений, громадський діяч і просто Людина (10 клас. Українська література) + Сертифікат (Розмір: 482.3 KB, Завантажень: 103)