Конспекти уроків української літератури 10 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Іван Франко. Письменник, учений, громадський діяч і просто Людина (10 клас. Українська література)

Автор: Мовчан Олена Миколаївна

Навчальний заклад: Державний навчальний заклад “Василівський професійний ліцей”

Тема уроку:  Іван Франко. Письменник, учений, громадський діяч і просто Людина.

Мета:

Навчальна: поглибити знання учнів з життєвої  біографії митця, окреслити основні сфери його багатогранної діяльності, розкрити значення його особистості для сучасного покоління через спогади та інформаційний матеріал.

Розвиваюча: удосконалювати навички роботи з різними джерелами інформації, вміння аналізувати і синтезувати факти, вчинки, явища; формувати навички дослідницько-пошукової роботи; розвивати усне зв’язне мовлення учнів;

Виховна: на прикладі життєдіяльності І. Франка виховувати в учнів любов до праці,                     до рідного краю, народу, вчити їх бути милосердними, доброзичливими,  товариськими, толерантними.

Тип і різновид уроку: урок з елементами дослідження.

Методи і прийоми:   слово  викладача, інсценізація (діалог), робота з відео-, аудіоматеріалом, самостійна робота учнів із друкованим матеріалом, створення проблемної ситуації, самостійна робота учнів за індивідуальними випереджувальними завданнями, узагальнююча бесіда, метод «Мікрофон», прийом «Гронування»

Міжпредметні зв’язки: українська мова, історія, літературознавство, суспільствознавство.

Засоби навчання: фотографії поета (фотоальбом), узагальнюючі схеми, дидактичний матеріал для учнів, «смайлик настрою», виставка  творів І.Франка  (назва виставки – “Величезні духовні багатства лежать перед нами в творах Івана Франка”),  аудіозаписи пісень «Човен» (гурт «Один в каное»), «Чого являєшся мені у сні…» у виконанні В.Козловського,  відеофільм про Івана Франка  із серії «Обличчя української  історії»

Епіграф уроку: «Лиш боротись – значить жить» (І.Франко)

Конспекти уроків української літератури на сайті «Шкільне життя»

Завантажити: Іван Франко. Письменник, учений, громадський діяч і просто Людина (10 клас. Українська література) + Сертифікат (Розмір: 482.3 KB, Завантажень: 426)
  
Back to top button