5-9 класи вже з 1 вересня наступного навчального року навчатимуться за новою програмою

Міністр освіти України Лілія Гриневич проанонсувала масштабну реформу шкільної освіти, яку планують розпочати у 2018-2019 роках.

Про це вона заявила у програмі “Лівий берег із Сонею Кошкіною” у прямому ефірі 24 Каналу.

“Основна глобальна реформа нової української школи на основі компетентнісного навчання в нас розпочинається у 2018-2019 навчальних роках. Це буде новий стандарт освіти, це потребує перепідготовки вчителів. Це буде новий спосіб навчання в початковій школі”, – зауважила Гриневич.

Разом з тим, міністр зазначила, що запропонований метод навчання є новим для України, але не є новим для освітніх систем світу.

За словами Гриневич, наразі відбулось публічне обговорення навчальних програм для 5-9 класів. Їх почнуть запроваджувати на основі компетентнісного підходу для 5-9 класів вже з 1 вересня наступного навчального року.

Це треба, бо ці діти не можуть чекати. З ними теж треба працювати саме зараз, – підкреслила очільниця міністерства освіти.

6 коментарі

 1. Віталій

  А в підсумку- В УСЬОМУ ВИНЕН ЗВИЧАЙНИЙ УЧИТЕЛЬ!!!

 2. Страшні не тільки підручники. Страшно те ,що нескінченні ” нові програми” є свідченням неспроможності міністерства виконати власні рекомендації щодо наступності. Яка наступність якщо в 5 класі одна “нова програма” в 6 і т.д. нова і нова . А потім пані Гриневич критикує вчителя за те, що його учні виявляють низький рівень знань на ЗНО. Виникає ще одне питання коли останній раз були в школі ( вчителями) ті хто складають питання для ЗНО?

 3. Добре, якщо підручники взагалі є1 Наприклад, з інформатики за оновленими програмами взагалі підручники відсутні. Як має дитина готуватись вдома до уроків? Чи може учень 5 класу занотувати повний конспект всього матеріалу, який вчителем викладається на уроці, щоб потім вдома підготуватись до наступного уроку за цим конспектом? І скільки часу на уроці займе занотування конспекту, якщо замість цього можна було б виконати з дітьми більш цікаві завдання? Як вчителю оцінювати відповідь учня, якщо не має можливості чітко визначити джерело підготовки до уроку7

 4. Людмила

  А як вам історія за 5 клас?!!! Хіба можна для дітей такого віку писати такими зарозумілими словами?!!! Я читаю вдома текст, а потім переказую дитині своїми доступними словами. А дитина каже, мамо, то історія ж цікава, а чому її так не пишуть в книжці?!!! Це добре, що сама за освітою історик, хоча в школі не працюю.

 5. Мама школярки якій вже надоїли ваші грьобані програми . А ТОЛКУ ноль

  Скільки можна нова і нова програма . Вже гидко . Всі Ваші реформи це деградація молоді. Себе міняйте… Під старі програми .

 6. Оксана

  А як щодо підручників? Як відбувається апробація? Хто працює над ними? Тому що враження погане. Особливо підручник географії для 8 класу. Ви самі прочитайте декілька параграфів, і чи він доступний для розуміння? Система відсутня. І так багато інших підручників.
  Люди, які пишуть ці підручники, чи знають психологічні особливості віку дитини, чи , взагалі мають відношення до школи, я не пишу про університет. Чому все так ускладнюють? Підручник має бути доступний дитині, а не батькам. Вона має визначити основний контекст .Прошу вас звернути особливу увагу на підручники. Це має бути доступно , і цікаво.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*