5-9 класи вже з 1 вересня наступного навчального року навчатимуться за новою програмою

Міністр освіти України Лілія Гриневич проанонсувала масштабну реформу шкільної освіти, яку планують розпочати у 2018-2019 роках.

Про це вона заявила у програмі “Лівий берег із Сонею Кошкіною” у прямому ефірі 24 Каналу.

“Основна глобальна реформа нової української школи на основі компетентнісного навчання в нас розпочинається у 2018-2019 навчальних роках. Це буде новий стандарт освіти, це потребує перепідготовки вчителів. Це буде новий спосіб навчання в початковій школі”, – зауважила Гриневич.

Разом з тим, міністр зазначила, що запропонований метод навчання є новим для України, але не є новим для освітніх систем світу.

За словами Гриневич, наразі відбулось публічне обговорення навчальних програм для 5-9 класів. Їх почнуть запроваджувати на основі компетентнісного підходу для 5-9 класів вже з 1 вересня наступного навчального року.

Це треба, бо ці діти не можуть чекати. З ними теж треба працювати саме зараз, – підкреслила очільниця міністерства освіти.

15 коментарі

 1. Я дуже сподiваюс, що коментарi читають. Для кого написана iсторiя 6 клас? Для украiнцiв? Малоiмовiрно. Украiнцi мають сперш вчити свою власну iсторiю, а тодi вже Спарта, Грецiя i т.д. Або паралельно, як ми в свiй час. Кого ви хочете виховати?

 2. Тетяна

  Певно відсіюються коментарі. Це третя спробависловити незадоволення підручниками німецької мови 8, 9 клас Сотникової, Гоголевої. Рівень 3 курсу університету, ане учня сільської школи. Репетитори скажуть: ” Спасибі за відпочинок на Мальдівах!”, а ми втратимо ціле покоління, яке так і не зможе інтегрувати в Євросоюз. Чому? Діти втрачапють інтерес до вивчення іноземної мови. Куди поділися підручники Басай? З ними дітям було цікаво, доступно. Діти з задоволенням опрацьовували вправи на розвиток діалогічного мовлення, письма. Прошу, не рубайте того, що може дати плоди!

 3. Тетяна

  Люди добрі! Для кого написані підручники німецької мови Сотникова. Гоголева 8,9 клас? Для студентів 3 курсу університету? В сільській школі поглиблено іноземну мову не вивчають, батьки не мають матеріальної змони оплачувати репетитора, а Вчитель хватається за голову! Чому не використовуємо підручники Басай – доступно, цікаво, посильно? Чи це поле діяльності для репетиторів, щоб потім відпочити на Мальдівах? А що ж робити учневі з посередніми здібностями до вивчення іноземної мови? Схаменіться! Не відбивайте в дитини бажання вчитися! Зробіть підручники цікавими, доступними, а не перенасичиними молодіжним сленгом та іншими “зарозумілими речами”.

 4. Тетяна

  А хто працює з підручниками німецької мови Сотникова, Гоголева, то розуміє, що це рівень 3-4 курсу університету. Люди добрі, ми працюємо з дітьми зі звичайної сільської сім’ї, яка не може найняти репетитора. А в дітей ще скільки завдань з інших предметів! Чим вам був підручник Басай не до вподоби? Чи ви рівняєте дітей з поглибленим вивченням іноземної мови до учня із слабкими задатками до вивчення цієї дисципліни? Чи це робиться навмисне, щоб репетитори могли їздити на Мальдіви відпочивати, а сільськийф вчитель до психіатра? Невже такою повинна бути НУШ?

 5. Хто взагалі пише шкільну програму!? Якщо заглянути в кожний предмет 8 го класу, важко що можна зрозуміти. Так дітям голову задурюють. Наприклад біологію вивчають так, немов дитина навчається в медичному університеті.Невже не можна вивчати більш поглиблено ці предмети тоді коли дитина вибере свою спеціальність і буде вже вивчати ці предмети в вищих учбових закладах. Навантаження на дітей йде дуже сильне. Невже не розуміють це наші освітяни.

  • Тетяна

   Повністю з вами згідна. Я навчаюсь у 8 класі. Я є відмінниця і програма Дуже важка. З кожного предмету мені треба встигали навідмінно. А з такою прозраховані Дуже важко вчитися. Інколи приходжу додому, сил нема. Я знесилена цей програмою

  • Тетяна

   Повністю з вами згідна. Я навчаюсь у 8 класі. Я є відмінниця і програма дуже важка. З кожного предмету мені треба встигати навідмінно. А з такою програмою дуже важко вчитися. Інколи приходжу додому, сил нема. Я знесилена цей програмою

  • Валентина

   Цю біологію вчили ще мої діти (початок 2000-х). Тоді ми (батьки) були ПРИГОЛОМШЕНІ. Збирались батьківські збори, писали листи у Міністерство освіти… В ЗМІ оприлюднили інформацію про те, що автор підручника… захистив на ньому дисертацію. Нікого не хвилювали ДІТИ (УЧНІ). І ось я читаю, що той пришелепкуватий підручник ще й досі “живе і здравствує”.

 6. Віталій

  А в підсумку- В УСЬОМУ ВИНЕН ЗВИЧАЙНИЙ УЧИТЕЛЬ!!!

 7. Страшні не тільки підручники. Страшно те ,що нескінченні ” нові програми” є свідченням неспроможності міністерства виконати власні рекомендації щодо наступності. Яка наступність якщо в 5 класі одна “нова програма” в 6 і т.д. нова і нова . А потім пані Гриневич критикує вчителя за те, що його учні виявляють низький рівень знань на ЗНО. Виникає ще одне питання коли останній раз були в школі ( вчителями) ті хто складають питання для ЗНО?

 8. Добре, якщо підручники взагалі є1 Наприклад, з інформатики за оновленими програмами взагалі підручники відсутні. Як має дитина готуватись вдома до уроків? Чи може учень 5 класу занотувати повний конспект всього матеріалу, який вчителем викладається на уроці, щоб потім вдома підготуватись до наступного уроку за цим конспектом? І скільки часу на уроці займе занотування конспекту, якщо замість цього можна було б виконати з дітьми більш цікаві завдання? Як вчителю оцінювати відповідь учня, якщо не має можливості чітко визначити джерело підготовки до уроку7

 9. Людмила

  А як вам історія за 5 клас?!!! Хіба можна для дітей такого віку писати такими зарозумілими словами?!!! Я читаю вдома текст, а потім переказую дитині своїми доступними словами. А дитина каже, мамо, то історія ж цікава, а чому її так не пишуть в книжці?!!! Це добре, що сама за освітою історик, хоча в школі не працюю.

 10. Мама школярки якій вже надоїли ваші грьобані програми . А ТОЛКУ ноль

  Скільки можна нова і нова програма . Вже гидко . Всі Ваші реформи це деградація молоді. Себе міняйте… Під старі програми .

 11. Оксана

  А як щодо підручників? Як відбувається апробація? Хто працює над ними? Тому що враження погане. Особливо підручник географії для 8 класу. Ви самі прочитайте декілька параграфів, і чи він доступний для розуміння? Система відсутня. І так багато інших підручників.
  Люди, які пишуть ці підручники, чи знають психологічні особливості віку дитини, чи , взагалі мають відношення до школи, я не пишу про університет. Чому все так ускладнюють? Підручник має бути доступний дитині, а не батькам. Вона має визначити основний контекст .Прошу вас звернути особливу увагу на підручники. Це має бути доступно , і цікаво.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*