Вища освітаГоловне

30% ВНЗ не оприлюднили списки зарахованих абітурієнтів

До 15.00 11 серпня усі вищі навчальні заклади України, окрім тих, які знаходяться на території Донецької та Луганської областей, повинні були прийняти рішення про зарахування вступників за державним замовленням на денну форму навчання на основі базової та повної загальної середньої освіти. Наголосимо, що накази про зарахування на навчання з додатками до них формуються саме в Єдиній базі відповідно до списків вступників, рекомендованих до зарахування, та оприлюднюються на інформаційному стенді приймальної комісії і веб-сайті вищого навчального закладу у вигляді списку зарахованих у строки, встановлені в пунктах 9 і 11 розділу V Умов прийому до ВНЗ, а отже, не пізніше 15.00 години 11 серпня.

ОПОРА провела моніторинг веб-сайтів 185 ВНЗ державної та комунальної форм власності щодо виконання ними вимог щодо оприлюднення списків вступників зарахованих за державним замовленням на денну форму навчання і з’ясувала, що до 18.00 12 серпня не оприлюднили списки на своїх інформаційних ресурсах 56 закладів (див. Таблицю).

Нагадаємо, що вступники можуть бути відраховані з вищого навчального закладу за власним бажанням. Таким особам повертаються документи, а на звільнене при цьому місце до початку навчальних занять може проводитись додатковий конкурсний відбір з числа осіб, які брали участь у конкурсі на цей напрям підготовки (спеціальність). У разі відсутності таких претендентів на звільнені місця дозволяється зараховувати осіб з інших напрямів підготовки (спеціальностей) цього вищого навчального закладу за умови збігу конкурсних предметів (2 пункт XIX розділу Умов прийому до ВНЗ).

Дані у таблицях подані станом на 18.00 12 серпня 2014 року.

Дослідження підготовлено в рамках проекту “Протидія інституційній корупції в освітній сфері на етапі вступної кампанії до вищих навчальних закладів через формування рейтингу відкритості ВНЗ та проведення дослідження результатів зарахування студентів”. Проект здійснюється за фінансової підтримки МФ “Відродження”.

Консультаційна та юридична допомога вступникам: 044-222-57-27.

Back to top button