Конспекти уроків української мови 5 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Дидактичний матеріал з теми “Вживання апострофа” (5 клас. Українська мова)

Автор: Притуленко Людмила Анатоліївна

Навчальний заклад: Новодмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Дидактичний матеріал з теми “Вживання апострофа” (5 клас. Українська мова)

Суть орфограми полягає в позначенні звука [й] між твердими приголосними ([б], [п], [в], [м], [ф], [р]) і голосними ([а], [у], [є], [і]) та між кін­цевим приголосним префікса і наступним голосним кореня слова.

Відповідне правило нескладне і легко засвоюється дітьми. Помилки ж зустрічаються переважно при на­писанні слів, у яких апостроф не ставиться, напри­клад: свято, морквяний, цвях, мавпячий. Такі слова доцільно просто заучувати. Іншою поширеною при­чиною помилок буває недостатнє володіння правиль­ною вимовою постійно твердих звуків. У цьому ви­падку слід звернутися до орфоепічних вправ, зокрема чистомовок і скоромовок.

Отже, правило школярі засвоїли, а успішність опа­нування матеріалу залежить від того, наскільки ціка­вим буде цей процес.

Пропоную увазі матеріали, які я викорис­товую під час вивчення теми «Апостроф».

Мета поданого матеріалу: в цікавій формі ознайомити учнів з правилом вживання апострофа; вчити учнів дотримуватися правил правопису слів з апострофом активізувати і розширити знання учнів про  вимову і написання слів з апострофом ( після  префіксів); формувати орфоепічні то орфографічні навички учнів.

Із власного досвіду  я зробила висновок: якщо матеріал зацікавив учнів, то вони обов’язково  намагаються  прикласти зусилля на вивчення того чи іншого матеріалу.  Сподіваюся на те, що  цікаві вправи з даної добірки допоможуть учням  вивчити та застосовувати на практиці правильне вживання апострофа при написанні та вимові слів.

 

Завантажити: Дидактичний матеріал з теми "Вживання апострофа" (5 клас. Українська мова) + Сертифікат (Розмір: 799.4 KB, Завантажень: 797)
  
Back to top button