Дидактичний матеріал з теми “Вживання апострофа” (5 клас. Українська мова)
Автор: Притуленко Людмила Анатоліївна
Навчальний заклад: Новодмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Дидактичний матеріал з теми “Вживання апострофа” (5 клас. Українська мова)
Суть орфограми полягає в позначенні звука [й] між твердими приголосними ([б], [п], [в], [м], [ф], [р]) і голосними ([а], [у], [є], [і]) та між кінцевим приголосним префікса і наступним голосним кореня слова.
Відповідне правило нескладне і легко засвоюється дітьми. Помилки ж зустрічаються переважно при написанні слів, у яких апостроф не ставиться, наприклад: свято, морквяний, цвях, мавпячий. Такі слова доцільно просто заучувати. Іншою поширеною причиною помилок буває недостатнє володіння правильною вимовою постійно твердих звуків. У цьому випадку слід звернутися до орфоепічних вправ, зокрема чистомовок і скоромовок.
Отже, правило школярі засвоїли, а успішність опанування матеріалу залежить від того, наскільки цікавим буде цей процес.
Пропоную увазі матеріали, які я використовую під час вивчення теми «Апостроф».
Мета поданого матеріалу: в цікавій формі ознайомити учнів з правилом вживання апострофа; вчити учнів дотримуватися правил правопису слів з апострофом активізувати і розширити знання учнів про вимову і написання слів з апострофом ( після префіксів); формувати орфоепічні то орфографічні навички учнів.
Із власного досвіду я зробила висновок: якщо матеріал зацікавив учнів, то вони обов’язково намагаються прикласти зусилля на вивчення того чи іншого матеріалу. Сподіваюся на те, що цікаві вправи з даної добірки допоможуть учням вивчити та застосовувати на практиці правильне вживання апострофа при написанні та вимові слів.
Завантажити: Дидактичний матеріал з теми "Вживання апострофа" (5 клас. Українська мова) + Сертифікат (Розмір: 799.4 KB, Завантажень: 797)