Конспекти уроків української літератури 11 класУсі уроки української мови та літературиФайли

Феномен «шістдесятництва» в українській культурі. Василь Симоненко, громадянський вибір поета: «Задивляюсь у твої зіниці…», «Я…», «Лебеді материнства (11 клас. Українська література)

Автор: Хищенко Тетяна Іванівна

Навчальний заклад: Відокремлений структурний підрозділ «Новокаховський політехнічний фаховий коледж Національного університету «Одеська політехніка»

Тема заняття: «Феномен «шістдесятництва» в українській культурі. Василь Симоненко, громадянський вибір поета: «Задивляюсь у твої зіниці…», «Я…», «Лебеді материнства». 

Мета і завдання заняття: поглиблення знань про культурологічне явище «шістдесятництва»,  життєпис В.Симоненка, вдосконалення навичок роботи з текстами, формування культури зв’язного мовлення студентів, розвиток пізнавальних інтересів та творчих здібностей студентів, вміння оцінювати явища та виконувати ідейно-художній зміст поетичних творів, виховання інтересу до національної літератури та історії.

Тип заняття: урок — творче спостереження.

Методи та прийоми: робота в парах, використання ІКТ, «Асоціативний кущ», «Хмара слів», «Сенкан», «Паспорт твору», рольова гра, дискусія, виразне читання.

Міжпредметні зв’язки: «Історія України», «Українська мова», «Англійська мова».

Забезпечення заняття: портрет письменника, тексти творів, мультимедійний комплекс, ілюстрації до творів, роздатковий матеріал.

Очікувані результати:

Здобувачі освіти розуміють і можуть пояснити сутність явища «шістдесятництва», творчого шляху та життєвого вибору поета; виразно читають та виконують ідейно-художній аналіз поезій, аналізують; усвідомлюють необхідність розвитку інтересу та поваги до національної літератури та історії, почуття  поваги до героїв України.  

Back to top button