Освіта і право

У вересні стане відомо, наскільки українцям збільшать зарплату

В Україні середня зарплата, за даними Державної служби статистики, досягає 5000 гривень, при цьому більше 40% отримують менше 2000 гривень. Експерти відзначають: найважча ситуація з працівниками бюджетної сфери. Чиновникам і правоохоронцям зарплати підвищили, в той же час педагоги і медики задовольняються мізерними окладами.

За словами міністра соцполітики Андрія Реви, 40% працюючих українців офіційно отримують мінімальну зарплату – 1450 гривень. У приватному секторі часто, декларуючи мінімальну зарплату, підприємці ухиляються від сплати податків. На руки платять у кілька разів більше. У бюджетному секторі ситуація зворотна, – повідомляє From-ua.com.

Економіст Олександр Охріменко впевнений, слідом за поліцією і чиновниками різко підняти зарплату вчителям і медикам нереально – грошей на це в бюджеті немає. «У нас дуже багато працівників в освіті та охороні здоров’я. Навіть якщо підвищити на трошки, треба дуже великі суми грошей», – пояснює експерт.

У грудні мінімальну зарплату Кабінет міністрів обіцяє підняти до 1600 гривень, разом з цим на 10% зростуть зарплати бюджетників, в тому числі і педагогів. Але і після цього педагоги і медики залишаться найбільш малозабезпеченими українцями.

Андрій Рева заявив, що мінімальну зарплату в Україні планують підняти в 1,5 рази. При цьому оклади бюджетників більше не будуть залежати від мінімальної зарплати. Так, мінімальна зарплата після підвищення може досягти 2250 гривень – тим, хто заробляє менше, виплати збільшать, іншим доведеться чекати індексації. Коли саме українці отримуватимуть більше, стане відомо у вересні, коли Мінсоцполітики подасть до бюджету на 2017-й рік свої пропозиції.

За інформацією Держстату, як і раніше, лідер за рівнем зарплат – сфера авіаційних перевезень. Тут середньою вважається зарплата у 22 тисячі гривень. На спеціалізованих сайтах можна знайти вакансії бортпровідників з окладом в 25-50 тисяч гривен. Зарплата фінансистів і працівник в сфері інформаційних комунікацій досягає 10 тисяч гривень.

Поза законами ринку праці зросли і зарплати у парламентаріїв. Загалом, за один місяць зарплати нардепів підняли в три рази. За це українські політики повинні бути вдячні Володимиру Гройсману, який перед відходом у Кабмін підняв зарплати парламентаріям з 6 400 до 17 650 гривень.

Є і «бюджетники» із зарплатами понад 100 тисяч гривень. Наприклад, голова правління «Укргазвидобування» (державна компанія, що видобуває 70% українського газу) Олег Прохоренко заробляє близько 400 тисяч гривень на місяць, а голова правління «Нафтогазу» Андрій Кобаль, згідно з декларацією, отримував в минулому році зарплату в розмірі 92 тисячі гривень. Заробітна плата глави Національної поліції Хатії Деканоїдзе становить 101 тисячу гривень в місяць, водночас роботу директора НАБУ Артема Ситника держава оцінює в 122 тисячі гривень в місяць.

Back to top button