ГоловнеПерерва

ЗСУ: російські терористи будуть відповідати за руйнування освітніх закладів України

1 вересня в Україні особливий початок нового навчального року.

Від російської збройної агресії постраждали 2405 закладів освіти.

270 з них зруйновано повністю. В них вже ніколи не дзвонитиме перший дзвоник і не лунатиме дитячий сміх.

За даними Офіс Генерального прокурора України, станом на ранок 1 вересня 2022 року більше ніж 1116 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 380 дітей загинули та понад 736 отримали поранення різного ступеню тяжкості внаслідок вчинення зс росії воєнних злочинів.

Ми пам’ятатимемо кожного й кожну з 380-ти, хто не відвідає перший урок – урок Миру, через те, що загинули від рук російських убивць.

Особливо цинічною виглядає заява міністерства оборони країни-терориста та країни спонсора тероризму щодо можливих провокацій в День знань.

Генеральний штаб Збройних Сил України ще раз наголошує, що Сили оборони України неухильно та послідовно дотримуються норм міжнародного гуманітарного права, не здійснюють ураження цивільних об’єктів та захищають цивільне населення від таких дій ворога.

Напади на школи — це воєнні злочини (стаття 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду).

Напади на школи — грубе порушення міжнародного гуманітарного права, а саме:

— принципу розрізнення (одного з основних принципів);

— звичаєвих норм міжнародного гуманітарного права;

— положень Женевської конвенції ІV щодо захисту цивільного населення 1949 року;

— положень Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів;

— Декларації про безпеку шкіл та низки інших міжнародно-правових документів щодо захисту дітей під час збройних конфліктів.

Керівництво Міністерство оборони України та Збройних Сил України засуджують порушення норм міжнародного права військовим і політичним керівництвом та військовослужбовцями російської федерації, а також вимагають поважати міжнародне право та припинити вчинення міжнародних злочинів.

Вище військове та політичне керівництво росії, а також військовослужбовці будуть відповідати за:

— умисне здійснення ударів по будівлям, призначеним для цілей релігії, освіти, мистецтва, науки або благодійності, історичним пам’ятникам, госпіталям;

— умисний напад на цивільні об’єкти.

У свою чергу, цинічні заяви росії повинні стати предметом для перевірки об’єктів, зазначених у заяві міністерства оборони російської федерації на предмет їхнього використання в військових цілях російського агресора.

росія несе смерть і руйнування. Пам’ятаймо!

Читайте також: Батькам радять зібрати тривожний наплічник для дитини

 

Back to top button