ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Зовнішнє незалежне оцінювання будуть використовувати в середній та початковій школі

Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі, пише в своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко.

Як зазначила в коментарі  екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун, згідно з проектом закону “Про освіту” передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними. Доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде проходити конкурс.

” Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об’єктивності проведення і визначення результатів”, – цитує її слова Онищенко.

В той же час, у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. Як зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, дане дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.

“Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько 400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ та ін.”, – розповів він.

Коментарів: 4

 1. А в чому суть ЗНО? Якщо одинадцятикласники навіть не можуть визначитися з предметами, які знадобляться їм для вступу. А Міністерство починає вимагати цього вже від учнів 9 класу. Ніякої ефективності не буде. Це здійснюється лише задля того, щоб зменшити кількість учнів, ажде після таких “гарних” іспитів не всі зможуть потрапити до 10 класу. Виходить іде розподіл суспільства на кращих і гірших. Кращих у ліцеї, а гірших у ПТУ?
  Гарно придумано, нічого не скажеш! От тільки учні, яким 15 років навряд чи вирішили своє майбутнє і не знають, який профіль у подальшому їм обрати.
  Зате Міністерство все зробило за них. Підручники друкуються, завдання пишуться, гроші на опорні школи виділяються. Але чомусь підручники такі, що волосся дибки стає навіть у вчителів із 30-річним досвідом роботи (навряд чи 13-річний учень буде читати 15 сторінок інформації університетського рівня; та і чесно кажучи багато в цій інформації зайвого і того, що піддається сумніву та правдивості). Опорні школи відкриваються, витісняючи сільські та забираючи хліб у сільських вчителів. Та не у свіх селах діти схожі на відлюдьків, а вчительки за коровами не бачуть школярів. Тому село – це не вирок! В селі можна жити, працювати, мати досягнення, піднімати дітей. Якби ще йому надавали допомогу зі столиці, а не ставили палки в колеса.
  Може потрібно вже й для посадовців придумати інтелектуальні іспити. Про корупцію вже мовчу, але ви вимагаєте найкращого рівня навченості з мінімальною кількістю годин для загальноосвітніх навчальних закладів.
  Нічого не скажеш. Все для ЛЮДЕЙ, все для НАРОДУ!

 2. Так. Потрібно проводити і ЗНО в 9 класі, і моніторинг у 4, лиш би все було прозоро та справедливо

 3. Повністю підтримую. ЗНО в 9 класі потрібно було ввести уже давно.

Back to top button