Головне

Знайдений ордер на арешт Макіавеллі

Знайдений ордер на арешт Макіавеллі
Знайдений ордер на арешт Макіавеллі
Британський вчений знайшов виданий 500 років тому ордер на арешт італійського політика і мислителя Нікколо Макіавеллі.

Професор Манчестерського університету Стівен Мілнер, який вивчає історію флорентійських глашатаїв, випадково виявив документ, розбираючи сотні постанов міської влади, виданих з 1470 по 1530 рік. За словами вченого, саме цей ордер поклав початок опалі одного з найяскравіших політичних діячів епохи Відродження і став однією з причин його смерті у злиднях.

Знайдений Мілнером ордер датований 1513 роком. Вчений стверджує, що в день його оголошення Макіавеллі затримали і помістили під варту. Потім його перевели під домашній арешт в заміський маєток. Там він написав знаменитий філософський трактат “Государ”.

« “Государ”- найважливіша робота, що зробила величезний вплив на розвиток культури та політичної думки. У той же час багато хто не приділяють належної уваги обставинам її створення », – вважає Мілнер.

Макіавеллі народився в 1469 році у Флоренції. Незабаром після відновлення в 1494 році Флорентійської республіки і вигнання родини Медічі він став державним секретарем. Крім виконання численних дипломатичних місій Макіавеллі довгий час відповідав за організацію оборони міста. Так як він був близький до глави республіки П’єро Содеріні, після повернення до влади сім’ї Медічи в 1512 році Макіавеллі усунули з посади держсекретаря. У наступному році його звинуватили в підготовці державного перевороту, і нові власті видали ордер на його арешт.

Проживши кілька років під домашнім арештом, у 1520 році Макіавеллі отримав посаду історіографа в університеті Флоренції. Тим не менш роки опали підірвали як здоров’я, так і фінансовий стан мислителя, і в 1527 році він помер у злиднях.

У 2013 році у Флоренції відзначається 500-річчя з часу написання «Государя». Крім іншого 19 лютого планується реконструкція подій, що супроводжували арешт Макіавеллі і його взяття під варту.

Back to top button