ГоловнеПерерва

“Живіть на позитиві”: Шкарлет іронічно відповів на закиди щодо незабезпечення додаткової оплати праці вчителям

МОН звинувачують у вимаганні від вчителів працювати більше, не забезпечивши їх зарплатою.

Співзасновниця ГО “Батьківський контроль” та “Смарт освіта” Іванна Коберник розкритикувала дії тимчасового виконувача обов’язків міністра освіти і науки.

Кабмін призначив в.о. міністра освіти Шкарлета, якого критикували за плагіат й елітні автівки
Сергія Шкарлета і звинуватила його в тому, що він не домігся виділення цільової субвенції на організацію навчального процесу. Своєю чергою, Шкарлет відповів, що Коберник “кардинально неправа”.

Суперечка сталася в ефірі суспільно-політичного ток-шоу “Право на владу” на телеканалі “1+1”.

“Має бути виділена цільова субвенція на організацію навчального процесу в умовах пандемії. Власне, це і є роботою Міністерства освіти і науки. І я не можу собі уявити, щоб попередні міністри освіти вийшли від прем’єр-міністра чи залишили в спокої міністра фінансів, не домігшися цієї субвенції. І ви так спокійно говорите, що у вересні готуєте якийсь проєкт постанови, коли навчальний процес уже розпочався? Це говорить тільки про вашу байдужість і безвідповідальність у цій ситуації”, — заявила Коберник.

Зазначимо, йдеться про проєкт постанови 6 Кабміну. За словами Шкарлета,

Шкарлет запевнив, що скоро матиме кошти на закупівлю масок і антисептиків: втім, його запит ще не задовольнили він підготував запит на зміни постанови, щоб отримати 3,3 млрд грн з освітньої субвенції на закупівлю масок і дезінфекторів.

Іванна Коберник засудила наміри Шкарлета стосовно залишків субвенції і заявила, що є території, де таких залишків немає.

“Залишки є у тому випадку, якщо не доплачують всі надбавки, не платять зарплату меншій кількості вчителів. а якщо місто все платить, у нього немає залишків. Тоді не треба купувати засоби захисту цим містам?”, — запитала Коберник.

Шкарлет відповів: “Ви кардинально неправі у цьому питанні, тому що 2020 року можна використовувати лише ту частину субвенції, яка залишилися з 2019 року”.

У відповідь Коберник знову наголосила на містах, які не мають залишків освітньої субвенції, там, де оптимізована мережа.

Шкарлет порадив Коберник пройти суспільний конкурс на в. о. міністра освіти чи й самого міністра і додав: “Ви краще за всіх знаєте? Живіть на позитиві, перш за все. Найголовніше, що треба робити”.

Коберник також зазначила, якби була цільова субвенція, вона б передбачала і закупівлю захисту для вчителів, і додаткову оплату праці вчителів.

“Також МОН із МОЗ рекомендували поділ класів на менші групи, розведення потоків, початок навчання у різний час. Це означає більше годин роботи вчителів. Вони мають бути оплачені. Тобто фактично ви зараз вимагаєте від вчителів працювати більше, не забезпечивши їх зарплатою. А я нагадаю, що зарплата педагогічних працівників оплачується з державного бюджету. І це ваша відповідальність”, — додала вона.

Нагадаємо, у МОН повідомили де взяти кошти на маски та дезінфектори.

Back to top button