Конспекти уроків зарубіжної літератури 9 класУсі уроки зарубіжної літературиФайли

Жіночі персонажі роману «Герой нашого часу» (9 клас. Зарубіжна література)

Тема. Жіночі персонажі роману «Герой нашого часу»

Мета: продовжити детальне вивчення роману М. Лермонтова «Герой нашого часу»; розкрити конфлікт Печоріна з навколишнім середовищем; показати розмаїття жіночих образів твору; учити вирізняти  в художньому творі епізоди, важливі для характеристики героїв, робити узагальнення; розвивати критичне мислення, гуманізм і толерантне ставлення до оточуючих.

Обладнання: грона до тем «Бела», «Ундіна», «Мері», «Віра»; таблиця Елвермана.

Тип уроку: урок аналізу епічного твору.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності

Чи спадало вам на думку, обговорюючи характер і вчинки Григорія Олександровича Печоріна, героя свого часу, подивитися на жіночі образи в романі не як на фон, що робить образ головного героя більш яскравим та повним, а як на самостійне явище — теж героїнь часу? Сьогодні ми поговоримо і про екзотичну Белу, і про начерковий образ ундіни з «Тамані», і про реальних жінок — княжну Мері та Віру. Жінки, у ставленні до яких відкривається істинна сутність Печоріна; жінки, ставлення яких до Печоріна розкриває також певні сторони його сутності.

Конспекти уроків зарубіжної літератури на сайті “Шкільне життя”

Завантажити: Жіночі персонажі роману «Герой нашого часу» (9 клас. Зарубіжна література) (Розмір: 14.9 KB, Завантажень: 325)
Back to top button