Конспекти уроків хімії 8 класУсі уроки хіміїФайли

Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних ґраток (8 клас. Хімія)

Тема.  Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних ґраток. Лабораторний дослід №1  Ознайомлення з властивостями речовин із різними типами кристалічних ґраток.

Мета:

  • систематизувати знання учнів про будову речовин на прикладі речовин з різними типами кристалічних ґраток; розвивати вміння й навички порівнювати властивості речовин та їх будову, аналізувати будову атома й будову речовин та їх зв’язки з фізичними властивостями простих і складних речовин; поглибити знання про класи неорганічних сполук на основі знань про будову речовини;
  • розвивати вміння аналізувати інформацію, знаходити причинно-наслідкові зв’язки; створити умови для активної співпраці в групі; розвивати пізнавальну активність; стимулювати реалізацію творчих здібностей учнів, удосконалювати вміння проводити дослідження та спостереження, сприяти профорієнтації учнів ;
  • відкрити багатогранний світ молекулярної хімії, виховувати любов і повагу до природи, до процесів, що відбуваються в ній.

Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів: Учень:

називає  типи кристалічних ґраток;

-наводить приклади сполук із атомними, молекулярними та йонними кристалічними ґратками;

-характеризує особливості кристалічної будови речовин   з різними видами хімічного зв’язку;

-обґрунтовує фізичні властивості речовин залежно від їхньої  будови;

-прогнозує властивості речовин залежно від типу кристалічних ґраток;

  Обладнання та реактиви: Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделеева, таблиця електронегативностей, схеми будови атомів елементів І—III періодів, моделі кристалічних ґраток, приклади речовин з різними типами кристалічних ґраток, дидактичний роздатковий матеріал .

 Базові поняття і терміни: хімічний зв’язок, електронегативність, ковалентний зв’язок, йонний зв’язок, йонний зв’язок, кристалічні гратки, атомна, молекулярна, йонна.   

Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

Завантажити: Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних ґраток (8 клас. Хімія) (Розмір: 59.0 KB, Завантажень: 357)
  
Back to top button