Конспекти уроків української мови 3 класУсі уроки початкова школаФайли

Закріплення вивченого про голосні й приголосні звуки (3 клас. Українська мова)

Тема: Закріплення вивченого про голосні й приголосні звуки

Мета: закріпити вивчене про голосні і приголосні звуки; розвивати орфографічну пильність; вчити складати текст з метою письмового спілкування з батьками; вчити добирати і правильно вживати у мовленні формули звертання; розвивати і збагачувати мовлення школярів; формувати практичне вміння писати записки; виховувати культуру спілкування.

Тип уроку: урок формування мовної компе­тенції.

Обладнання: підручник, зошит.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал подав —

До роботи час настав.

Ось і ми часу не гаймо,

А урок свій починаймо.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Перевірка домашнього завдання (с. 73, впр. 167)

— Прочитайте речення з вибраними сполученнями слів.

  1. Творчий диктант

— Запишіть слова у формі звертання: бабуся, брат, Дмитрик, Марина Олександрівна, дідусь, подруга, Іринка.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо вивчене про голосні і приголосні звуки.

ІV.УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

  1. Робота над загадками (с. 74, впр. 168)

— Прочитайте загадки, уставляючи пропущені букви.

— Спишіть загадки, що мають одну відгадку, уставляючи пропущені букви. Змініть підкреслені слова так, щоб у них відбулося чергування приголосних ( [к ] [ч ] [ц ’] ; [ х ] [ш ] [ с’]).

— Уставте пропущені букви, які позначають ненаголошені звуки [е], [и].

Доберіть до них перевірні слова.

  1. Робота над текстом (с. 75, впр. 169)

— Прочитайте виразно текст. Визначте його тему.

— Прочитайте виділені слова. На які питання вони відповідають?

— Спишіть виділені слова парами. Підкресліть букви, які позначають приголосні звуки, що чергуються. Позначте корінь у цих словах.

  1. Фізкультхвилинка

Хто ж там, хто вже так втомився,

І наліво нахилився?

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Сонце спить, небо спить,

Навіть вітер не шумить.

Рано-вранці сонце встало,

Всіх промінням привітало.

Хмарка сонечко закрила,

Слізки срібні зронила.

Ми ті слізки пошукаємо,

У травичці позбираємо.

  1. Творче списування (с. 75, впр. 170)

— Прочитайте текст.

— Про що в ньому повідомляється?

— Спишіть текст. Підкресліть звертання. Поясніть розділові знаки при звертанні.

— Поділіть підкреслені слова на склади. Поясніть написання виділеного слова.

— Пригадайте, коли ми звертаємось до написання записки? (Коли треба терміново про щось повідомити чи попросити, а можливості зробити це вголос немає; коли відсутній той, кому адресується прохання чи повідомлення.)

— Які вимоги до написання записки вам відомі?

— З чого починається записка?

— Про що можна розповісти в записці?

— Чим завершується записка?

— Записка складається зі звертання, повідомлення або прохання, підпису автора записки.

— Прочитайте в тексті записки звертання і підпис.

— Визначте, це записка-прохання чи повідомлення?

— Прочитайте текст повідомлення.

  1. Робота в парах

— Назвіть різні варіанти звертання до мами, тата, бабусі, дідуся, брата, сестри.

— Складіть усні записки зі звертаннями. Пам’ятайте про слова ввічливості.

(Учні презентують свої записки. Решта аналізують складені записки за будовою, пояснюють, чи правильно вжите звертання, чи використано слова ввічливості).

V.ПІДСУМОК УРОКУ

— З чого складається записка?

— Для чого потрібна записка?

— Кому можна писати записки?

— Які сучасні технічні засоби допомагають нам надсилати записки з повідомленням

чи проханням?

— Як називаються записки, передані по мобільному телефону?

— Як часто ви пишете записки своїм батькам?

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 74, впр. 171. Складіть за текстом вправи 170 власну записку.

Завантажити: Закріплення вивченого про голосні й приголосні звуки (3 клас. Українська мова) (Розмір: 30.3 KB, Завантажень: 18)
  
Back to top button