Здоров'я

Зайві кілограми вкорочують життя літнім людям

Зайві кілограми вкорочують життя літнім людям
Зайві кілограми вкорочують життя літнім людям
Якщо у людини розвинене ожиріння і їй 65 років або більше, то це вкрай невдале поєднання. Як з’ясували Райан Мастерс, Брюс Лінк з Колумбійського університету і Деніель Пауерс з Університету Техасу, підвищений Індекс маси тіла у літніх людей загрожує високим ризиком смерті.

У дослідженні розглядалися тільки літні люди із зайвою вагою, але без явних проблем зі здоров’ям. Виявилося, багато з них не дожили і до 65 років. Тобто, по суті, вченим навіть не вдалося поспостерігати за по-справжньому літніми людьми (більшість не потрапляли в потрібну вікову групу).

Доктор Мастерс був змушений порівняти дані по ожирінню з відповідними записами Національного індексу смертності (всього використовувалася інформація приблизно 800000 чоловік, які брали участь у дослідженнях в 1986-2004 роках).

Ризик смерті внаслідок ожиріння однозначно підвищувався з віком, – ось висновок ученого. Правда, у дослідження може бути неточність. Деякі люди набирали вагу тільки в літньому віці. Значить, можливо, за смертю стоїть якись розлад, побічно пов’язаний з ожирінням.

  
Back to top button