день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Зайві кілограми вкорочують життя літнім людям

Зайві кілограми вкорочують життя літнім людям

Зайві кілограми вкорочують життя літнім людям

Якщо у людини розвинене ожиріння і їй 65 років або більше, то це вкрай невдале поєднання. Як з’ясували Райан Мастерс, Брюс Лінк з Колумбійського університету і Деніель Пауерс з Університету Техасу, підвищений Індекс маси тіла у літніх людей загрожує високим ризиком смерті.

У дослідженні розглядалися тільки літні люди із зайвою вагою, але без явних проблем зі здоров’ям. Виявилося, багато з них не дожили і до 65 років. Тобто, по суті, вченим навіть не вдалося поспостерігати за по-справжньому літніми людьми (більшість не потрапляли в потрібну вікову групу).

Доктор Мастерс був змушений порівняти дані по ожирінню з відповідними записами Національного індексу смертності (всього використовувалася інформація приблизно 800000 чоловік, які брали участь у дослідженнях в 1986-2004 роках).

Ризик смерті внаслідок ожиріння однозначно підвищувався з віком, – ось висновок ученого. Правда, у дослідження може бути неточність. Деякі люди набирали вагу тільки в літньому віці. Значить, можливо, за смертю стоїть якись розлад, побічно пов’язаний з ожирінням.