ГоловнеПерерва

З початку навчального року на COVID-19 перехворіло понад 10,5 тис. вчителів

З початку поточного навчального року COVID-19 перехворіли 5 215 школярів або 0,9%. Серед вчителів зафіксовано 10 552 випадки захворювання. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

“Наразі з початку навчального року перенесли COVID-19 усього 0,9% учнів, що становить 5 215 осіб. На COVID-19 також захворіли 10 552 вчителі. Станом на зараз на дистанційній роботі перебувають 912 закладів освіти”, – зазначив очільник МОЗ.

Міністр нагадав, що ще до початку навчального року МОЗ розробило детальні рекомендації щодо проведення навчального процесу в умовах пандемії.

Серед основних вимог – власник закладу освіти (міська рада, об’єднана територіальна громада) несе відповідальність за наявність у медичному пункті безконтактних термометрів, дезінфекторів, антисептиків для рук, засобів індивідуального захисту. Зі свого боку керівництво шкіл повинно впровадити різний час початку та закінчення занять для різних класів та груп, а також перерви у різні часові проміжки. У коридорах має бути нанесена розмітка. Школярі можуть знаходитись у класах без масок, а приходити, пересуватися та перебувати на перервах – у масках.

“Керівник закладу відповідає за те, щоб були дотримані всі протиепідемічні заходи. Адміністрація має забезпечити регулярну термометрію та надати засоби індивідуального захисту всім працівникам, а також забезпечити контроль за дотриманням епідеміологічних правил”, – додав Міністр.

Максим Степанов також зазначив, що відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти забороняється, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.

Окремо Міністр повідомив, що у мережі Інтернет з’явилась інформація про вимогу деякими адміністраціями шкіл від батьків інформаційної згоди про те, що “заклад освіти не несе відповідальності за розповсюдження COVID-19”. Подібні “документи”, за його словами, не передбачені жодним нормативно-правовим актом.

“Днями у мережі з’явилася інформація, що батьків адміністрація школи змушує підписувати документ наступного змісту: “Інформаційна згода про те, що батьки свідомо розуміють, що заклад освіти не несе відповідальність за розповсюдження COVID-19”. Такий “документ” не передбачений жодним нормативно-правовим актом, це самодіяльність керівників закладів чи інших осіб. Ніхто не може змусити батьків таке підписувати”, – зазначив очільник МОЗ.

Нагадаємо, що залишки коштів освітньої субвенції можна використовувати на закупівлю засобів захисту для шкіл.

Back to top button