З 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти

Це було продемонстровано на презентації  пенсійної реформи  на засіданні Уряду 17 травня.

Песія-Шкільне життя

У ході презентації, Глава Уряду відзначив, що запропоновані Урядом зміни – це системна робота, яка змінює механізми, що існували раніше, та закладає нові фінансові й соціальні основи відносин між державою та громадянами. Разом з тим Володимир Гройсман подякував Президенту України Петру Порошенку та екс-прем’єр-міністру Арсенію Яценюку за їх внесок у стабілізацію економічної ситуації в країні, що дозволило сьогодні проводити необхідні реформи.

У ході засідання Уряд схвалив проект запропонованих змін і направив його для подальшого розгляду Національної Ради Реформ. Далі проект закону буде направлено в Парламент для обговорення та ухвалення – як того вимагає План дій Уряду та обов’язки України, закріплені в програмі співпраці з міжнародними партнерами.

Презентація: Урядовий проект змін до законів України щодо підвищення пенсії

20 коментарі

 1. Щодо всіх поданих коментарів скажу так: кожен має право на висловлення своє думки. Та погоджуся лише з Іваном та Вікторією. Цілий рік мусолилася ця нищівна для вчителів реформа – і всі мовчки спостерігали, як вирішується їхня доля… Чого ж тепер нарікати?
  З якою освітою люди пропонували ці зміни? Однозначно – не освітяни. Освіта модернізується з кожним роком, а в учителів з кожним роком відбувається моральне та фізичне вигоряння. І ніяке підвищення зарплатні на змінить цього! Але, щоб це розуміти, потрібно працювати на освітянській ниві не один рік…
  Я дуже люблю свою професію та своїх вихованців. Пишаюся нашими спільними досягненнями. Але з острахом усвідомлюю, що з кожним роком стає важче, вже не можеш сидіти ночами, виконуючи всі можливі і неможливі забаганки.
  Виснажений вчитель – це не вчитель, а дійсно заробітчанин, я підтримую слова колеги Вікторїї.
  Та не забувайте, шановні колеги, що і просто заробітчанами вам не дадуть бути, бо задовбуть атестаціями на профвідповідність тощо…
  І будуть мати право звільняти. А до пенсії за віком ще далеко…
  Тож нема чого після бою кулаками розмахувати та жалітися на несправедливість…
  Мені вона відома як нікому … Для оформлення пенсії за вислугою років мені не вистачило 2 дні на момент 1 січня 2016 року! Іронія долі. А тепер до побєдного…
  Бажаю всім терпіння та здоров ‘я! Можливо, практика покаже реформаторам, що ці нововведення щодо освітян були помилкові

 2. майже рік обговорюють пенсійну реформу ,а освітянські профспілки не зробили ні єдиного кроку для захисту своїх працівників

 3. Вікторія

  Ви не замислювалися над тим, що пенсія за вислугу років більше потрібна не педагогам, а учням та йхнім батькам? Навіть, коли вчитель утомився за багато років і виснажився, він все рівно спроможний виконати свою основну функцію посади – переступити поріг класу і провести свій урок. Питання: як саме він це зробить? Лише від особистості вчителя, його професіоналізму і стану здоров’я залежить на скільки якісно від зуміє викластися на повну під час навчання. Коли нервова система за багато років вже дає збої, то такая якість як терпіння може дійсно не спрацювувати на всі відсотки, при цьому буде страждати в першу чергу творчий підхід, а це мотивація до навчання в учнів і зацікавленість темою уроку зокрема та навчальним предметом взагалі. Вчитель, якщо відчуває, що до школи вже душа не лежить і він виснажений, то батьки мають радіти і дякувати такому вчителеві за його сміливість вчасно підти з посади і не травмувати їхніх дітей своєю неспроможність дарувати радість шкільного життя, за сміливість не триматися за гроші і не перерости у звичайного заробітчанина. У кожної професії свої ураження. Ніхто не бажає, щоб операцію йому проводив поважного віку хірург з руками, що трясуться. Не треба і вчителя примушувати працювати з такими ж нервами. Повага має бути за віддані роки професії від держави. Повага має бути до вчителя і від учнів. Бо учні деякі можуть бути настільки жорстокими у своіх проявах до вчителя. Вчитель має бути сильним, щоб долати труднощі. Вчитель має бути щасливим, щоб щастя дарувати іншим.

 4. Дюдмила

  Більшість ратує не за те, щоб всім лишили , а щоб і тим зняли. Жах! А може краще ту верхівку замінити.

 5. искандер мансуров

  Так може “розкидати мозком”, якщо він є, лише дружина військового, котрий все життя “пролежав на посаді” та вирішив покинути дуру, бо задовбала балувана. А пошли її на екстремальну екскурсію в Авдіївку – миттю поміняє думку. Якщо, звичайно, з самого початку не провокаторка чи сєпарка!?…

 6. Олександр

  Ганьба! І куди тільки дивляться профспілки!

 7. Треба відмінити пенсію взагалі. Будемо як в Африці. Може до канібалізму дойдем? Дивлячись на політику держави, це не так уже й нереально! Школи і лікарні закрити всі, а багаті нехай вчаться за кордоном. Бідні хай починають працювати на панщині з 10 років. О, тоді заживем!

 8. Ой, та що ж ви, шановні, Юлія, Анастасія та інші пісню про головне заспівали?! В ваших установах як не на один “фонд” так на інший з батьків деруть і ніхто не має права скаржаться. І ще хватає зухвалості порівнюати себе з силовиками

  • А чому ви так вчителів ненавидите? Мабуть, коли інші вчилися і цікаво проводили час з учителями, ви курили за школою…

  • А крейду та журнал учитель купуватиме на своi кошти? А папiр, щоб вам надрукувати характеристику та навчальний план, звiт до мiсцевих органiв …… все це на своi 3200?

 9. Я вибачаюсь, Юліє й Анастасіє, але якщо Ваше обурення й непокоєння за власу педагогічну кар’єру, то у кожному коментарі я неозброєним оком бачу ряд помилок від пунктуаціі й синтаксису до неумісних фразеологізмів. Вам не варто перейматись проблемами освітян – вони не Ваші…

  • Наталія

   Форма звернення “я вибачаюся” є неправильною. Не варто вказувати на якісь примарні синтаксичні та “неумісні” фразеологізми іншим. Гляньте на колоду у своєму оці, пане Олеже.

 10. Дуже дякуємо, і хто на такі копійки робити буде в дитсадках і школах, нищимо освіту і не защо тримаєте педагогів. Куди ми котимося????????????

  • Реформують. Старих – корумпованих виженуть, а прийдуть молоді, чесні, патріотично налаштовані та заграє система освіти, нарешті, яскравими барвами.

   • Світлана

    Кого треба реформувати, вчителів у школі? А ви там працювали, щоб таке казати. Заробітня плата мала, а нервів скільки? Школи не фінансуються, а скільки дидактичного і методичного матеріалу треба, щоб на уроці не на пальцях розказувати. А це все коштує зараз великі гроші. Молоді завзяті гроші хочуть заробляти, а цю роботу, по-перше, любити треба.

   • заграє… ПОХОРОННЫЙ марш !!!

 11. Анастасія

  А вчителі , що не люди??????Значить військовослужбовцям все: і пенсія і ви слуга років. …..і не зрозуміло як вони служили. …Чи справді були на службі….Чи на “пташиних правах ” аби диплом був…..Я в шоці! !!!Моєму обуренню немає меж…..
  Мені цікаво як вираховується. …..
  Що, робота вчителя така легка, чим військовослужбовця? ???
  Зараз вже ніхто не хоче іти на роботу вчителем бо маленька заробітна плата (порівняно з цінами ) , а нервів —— вже промовчу! !!!!!

  • Юліана

   Так, військовослужбовцям все. Щоб ви могла спокійно, не під кулями йти на роботу. Хоча й за меленьку платню.

   • А те, де ті війскові навчались ви забули? І подумайте над простим запитанням. Чи це вчителі довели країну до війни, щоб ходити на роботу під кулями? І чи це вчителі за 25 років угробили армію і військову техніку, про@бали стратегічне озброєння під “0” і розвалили та пограбували все що тільки можна?..

   • Наталья

    А что все под пулями служат?

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*