ГоловнеПерерва

ЮНІСЕФ: карантинні обмеження мають руйнівні наслідки для навчання та добробуту дітей

Згідно з новими даними, опублікованими ЮНІСЕФ, через карантинні обмеження майже на весь рік було здійснено закриття шкіл на загальнонаціональному рівні, що вплинуло на більше ніж 168 мільйонів дітей у всьому світі. Крім того, близько 214 мільйонів дітей — або кожна сьома дитина — пропустили понад три чверті часу очного навчання.

Відповідно до доповіді, присвяченої проблемі призупинення навчального процесу, у 14 країнах світу школи здебільшого залишалися закритими в період з березня 2020 року по лютий 2021. Дві третини цих країн розташовані в Латинській Америки та в регіоні Карибського басейну, тож кількість школярів, які постраждали через перерване навчання, досягла майже 98 мільйонів. З цих 14 країн найдовше школи залишалися зачиненими в Панамі, а також Сальвадорі, Бангладеші та Болівії.

«З наближенням річниці початку пандемії нам хочеться ще раз нагадати про ту катастрофічну ситуацію, що склалася в освітній сфері через глобальний локдаун. З кожним днем ​​діти, які не мають доступу до очного навчання в школі, відстають все більше і більше, а хлопці та дівчата із соціально незахищених груп платять найвищу ціну, — заявила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Генрієтта Фор. — Ми не можемо дозволити собі ні ще одного року обмежень, ні повної відсутності очного навчання для цих учнів. Необхідно докласти всіх зусиль, аби забезпечити роботу шкіл або надати цьому питанню особливого значення в планах з відновлення навчального процесу».

Регіон Школи, які були зачинені майже весь рік: кількість країн Школярі, що постраждали від перерваного навчання: кількість (млн) Школярі, що постраждали від перерваного навчання: відсоток
Східна Азія та Тихоокеанський регіон 1 25 15%
Близький Схід і Північна Африка 3 9 5%
Східна і Південна Африка 0 Немає даних Немає даних
Західна і Центральна Африка 0 Немає даних Немає даних
Європа і Центральна Азія 0 Немає даних Немає даних
Латинська Америка і країни Карибського басейну 9 98 58%
Південна Азія 1 37 22%
Всього 14 168 100%

Закриття шкіл має руйнівні наслідки для навчання та добробуту дітей. Найбільш вразливі групи учнів та ті школярі, які не мають можливості навчатися дистанційно, зіткнулися з підвищеним ризиком ніколи не повернутися до шкіл взагалі. Також вони можуть стати жертвами примусової дитячої праці та навіть ранніх шлюбів. Згідно з останніми даними ЮНЕСКО, понад 888 мільйонів дітей у всьому світі продовжують страждати від перерваного навчання через повне або часткове закриття шкіл.

Для більшості учнів в усьому світі школа — це місце, де вони спілкуються з однолітками, знаходять підтримку, мають доступ до медичних послуг та засобів імунізації, а також забезпечені повноцінним харчуванням. Що довше залишаються зачиненими школи, то довше не задовольняються найважливіші потреби дітей.

З метою привернути увагу до надзвичайної ситуації у сфері освіти та підвищити рівень поінформованості про необхідність забезпечити повноцінну роботу шкіл або надати цьому питанню особливого значення в планах з відновлення навчального процесу, ЮНІСЕФ сьогодні представив проект «Клас під час пандемії» — модель класу, де розмістили 168 порожніх парт, кожна з яких уособлює мільйони дітей, що живуть в тих країнах, де майже повністю не працюють заклади освіти. Цей проєкт стане похмурим нагадуванням про порожні класи в усіх куточках світу.

«Цей клас символізує мільйони порожніх шкіл, багато з яких залишаються закритими протягом майже всього року. На кожному порожньому стільці висить порожній шкільний рюкзак — це свідчення відкладеного потенціалу дитини, — заявила Генрієтта Фор. — Ми не хочемо, щоб зачинені двері й закриті школи приховували те, що майбутнє наших дітей відкладено на невизначений термін. Ця інсталяція — послання для країн: ми повинні докласти всіх зусиль для відновлення роботи шкіл і відновити їх роботу таким чином, щоб якість навчального процесу стала ще вищою, ніж раніше».

Коли школярі повернуться за парти, то потребуватимуть підтримки, аби змогти заново влитися в навчальний процес і надолужити пропущений матеріал. У плани з відновлення роботи шкіл необхідно додати пункт про повернення того рівня освіти, що діти втратили протягом повного локдауну. ЮНІСЕФ закликає країни приділити всю увагу унікальним потребам кожного учня, а саме надати комплексні послуги, щоб заповнити прогалин у навчанні, здоров’ї та харчуванні. Також необхідно організувати заходи, спрямовані на охорону психічного здоров’я та забезпечення захисту в школах для розвитку і добробуту дітей і підлітків. Програма ЮНІСЕФ щодо відновлення роботи шкіл, опублікована спільно з ЮНЕСКО, УВКБ ООН, СПП і Світовим банком, надає практичні рекомендації для національних і місцевих органів влади.

Читайте також: Що мають знати батьки про процедуру зарахування в перший клас

Back to top button