ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Є варіант, що ЗНО проведуть через 3 – 5 місяців після перемоги

Через війну в Україні у 2022 році скасують ДПА. Однак щодо проведення ЗНО наразі відбуваються дискусії.

Потрібно здобути знання і максимально вберегти дітей від наслідків війни. Про це в ефірі 24 каналу сказала членкиня комітету з питань освіти Верховної Ради, нардепка Наталія Піпа.

ЗНО треба спростити

Вона пояснила, що зовнішнє незалежне оцінювання можна проводити. Однак його треба спрощувати, наприклад, залишивши 2 предмети:

  • основний – українську мову та літературу;
  • другий – на вибір (математика, історія України чи іноземна без аудіювання).

Є варіант, що ЗНО і вступний рік почнеться пізніше, щоб ми почали говорити про ЗНО після 3 – 5 місяців після перемоги, – зауважила Піпа.

Також, можливо, навчальний рік почнеться не 1 вересня, а 1 грудня.

Європа “полює” за випускниками з України

За словами нардепки, європейські університети “полюють” за українськими випускниками, аби вони залишилися в Європі, тому дають можливість вступити тільки за оцінками свідоцтва про освіту.

“Цього року ймовірність відтоку буде більша. Тому ми шукаємо шлях, як збалансувати, спростити, водночас не втратити добрий механізм, інституцію вступу”, – додала вона.

Раніше міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявив, що влада пропонує скасувати державну підсумкову атестацію для 11 класів та зовнішнє незалежне оцінювання як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг у 2022 році.

Back to top button