ГоловнеПерерва

Які нові професії з’являться протягом найближчих трьох років?

Які нові професії з'являться протягом найближчих трьох років?
Які нові професії з’являться протягом найближчих трьох років?

У 2013 році стануть популярними вакансії інтернет-вчителя або комп’ютерного репетитора.

Про це, а також про нові професії, які з’являться протягом найближчих 1-3 років, розповів менеджер одного зі столичних кадрових агентств Максим Поліщук.

“Зараз у мережі вже користуються популярністю інтернет-репетитори. З ними будь-хто на дому зможе вивчати іноземні мови. Це економить час для тих, хто хоче вивчити мову, не виходячи з дому. До того ж, як правило, інтернет-курси дешевші, бо фірмам, які пропонують такі свої послуги, не доводиться знімати офіси. Інші намагаються орендувати кабінети у центрі Києва, в офісних центрах неподалік від метро”, – сказав Поліщук.

За його словами, для інтернет-курсів наймають не тільки перекладачів, але й носіїв мови.

“Звичайно, набагато краще вивчити мову з людиною, яка володіє нею від народження, ніж з тим, хто сам нещодавно опонував мову в університеті. В обов’язки інтернет-вчителя чи репетитора будуть входити читання лекцій і перевірка засвоєних знань у віртуальному світі. Навчатися можна буде на дому у будь-який час доби. Уроки у нічний час і вихідні дні будуть оплачуватися вчителям понаднормово. Це потягне за собою затребуваність у програмістах, модераторах і технологах, які удосконалюватимуть сайти з дистанційною освітою”, – спрогнозував Поліщук.

За 1-2 роки стане популярною посада “психолог у соціальній мережі”, вважає експерт.

“У соціальних мережах “ВКонтакті” і “Фейсбуці” психолог уже затребуваний. Він буде підтримувати тих, хто постраждав від невдалих віртуальних стосунків чи пережив нещасне кохання на сайті знайомств”, – запевняє Поліщук.

За годину психолог зможе заробляти близько 200 грн.

“Психолог має стати віртуальним другом, який за окрему суму вислухає клієнта по скайпу чи полистується з ним протягом години у соцмережі, дасть аргументовану пораду, підтримає, допоможе здолати депресію і пережити невдалий віртуальний роман”, – зазначив Поліщук.

У 2015 році на ринку праці звільниться ніша для смарт-інженерів – проектувальників і будівельників, які встановлюють цифрові технології у будинках.

“Затребуваною стане інтелектуальна система “розумний дім”. Тобто будинок чи квартира будуть виконувати будь-яку примху і бажання свого господаря: затулять штори, вимкнуть світло, запалять камін. Такий проектувальник може працювати з дому і виїжджати лише на замовлення”, – сказав Поліщук.