ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

Під час прес-конференції директор УЦОЯО Ірина Зайцева розповіла про початок ЗНО

Під час прес-конференції директор УЦОЯО Ірина Зайцева розповіла про початок ЗНО
Під час прес-конференції директор УЦОЯО Ірина Зайцева розповіла про початок ЗНО
31 травня 2013 року в інформаційному агентстві «ЛІГАБізнесІнформ» за участю директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої відбулася прес-конференція «Хочеш здобути вищу освіту – дотримуйся правил проведення ЗНО-2013».

Ірина Зайцева поінформувала про початок проведення ЗНО в 2013 році.

Зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 3 червня тестуванням з хімії. Такий вибір предмета невипадковий – хімія не є одним з «популярних» предметів, тому це буде своєрідною адаптацією абітурієнтів до проходження ЗНО.

Директор Українського центру ще раз нагадала про так звані «новинки» ЗНО-2013: до переліку предметів, з яких проводиться ЗНО, додано світову літературу; абітурієнти, які виявили бажання складати тести однією з мов перекладу, отримають лише один зошит цією мовою – тестовий зошит українською мовою видаватися не буде; посилено контроль на пунктах тестування щодо недопущення порушення процедури проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

Також Ірина Зайцева зазначила: «Особисто я вважаю аморальним, що абітурієнт замість того, щоб добре підготуватися, планує в пункті тестування списати. Таким чином порушуються права інших учасників ЗНО, які заздалегідь готувалися до вступу, сподіваючись лише на власні знання».

«Звісно, абітурієнт може взяти із собою мобільний телефон, аби згодом повідомити батькам, що все добре, – говорить директор УЦОЯО, – але в пункті тестування він має залишити усі свої речі, у тому числі й телефон, у спеціально відведеному для цього місці».

У пунктах тестування за наявності відповідних підстав будуть проводитися технологічні перерви тривалістю до 15 хвилин. Під час такого заходу робота абітурієнтів над тестом припиняється, про що в аудиторному протоколі робиться відповідний запис. Час тривалості технологічної перерви додається до часу, відведеного абітурієнтам для роботи над тестом.

Директор УЦОЯО наголосила, що такий захід є вимушеним, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО.

У порівнянні з іншими країнами українське законодавство є доволі лояльним: наприклад, у Франції абітурієнт, який порушив процедуру тестування, позбавляється права на вступ до ВНЗ на 5 років. В Україні ж анулюються лише результати тестування, під час якого абітурієнт порушив встановлений порядок його проведення.

Також Ірина Зайцева розповіла, що до адміністрування зовнішнього незалежного оцінювання залучається широке коло фахівців на обласних рівнях, що унормовується відповідними нормативними документами.

Журналісти виявили неабияку зацікавленість процедурами проведення ЗНО. Ірина Зайцева під час прес-конференції відповіла на їхні запитання.

– Що Ви можете порадити абітурієнтам та їхнім батькам напередодні тестування?

– Мушу зауважити, що, з огляду на запитання, які надходять від громадськості, наші абітурієнти доволі добре поінформовані про проведення ЗНО-2013. На сьогодні у них виникають більшою мірою філософські питання.

Також не варто забувати про очевидні речі: батькам краще проконтролювати, щоб напередодні тестування їхня дитина лягла спати вчасно, добре відпочила тощо. Опрацюйте маршрути доїзду до пунктів тестування. Документи слід підготувати з вечора, тоді менше шансів спізнитися.

Нагадаю, що допуск до пунктів тестування припиняється о 10.50, і спізнення навіть на 1 хвилину не дозволить абітурієнтові скласти тест.

– А якщо у абітурієнта під час роботи над тестом виявили вимкнений мобільний телефон? Якщо дитина просто забула його здати?

– За власними спостереженнями можу сказати, що забути викласти телефон або інший пристрій в аудиторії у спеціально відведеному місці для особистих речей просто неможливо, оскільки абітурієнтам про це нагадують в пунктах тестування, щонайменше, тричі.

Можу навести приклад з минулого року: один з абітурієнтів взяв на тестування 3 телефони – один він виклав з кишені на вході до пункту тестування, другий – в аудиторії після відповідного нагадування. Та під час роботи над тестом у нього виявили третій телефон, відповідно роботу цього абітурієнта анулювали. Погодьтеся, що простою «забудькуватістю» цей випадок пояснити не можна.

У будь-якому разі, правила єдині для всіх, і ми змушені їх дотримуватися так само, як вимагаємо цього від абітурієнтів.

– Пані Ірино, чи не могли б Ви розповісти детальніше про процедуру апеляції на результати тестування?

– У разі оскарження результату зовнішнього незалежного оцінювання з певного навчального предмета абітурієнт надсилає апеляційну заяву поштою до Українського центру оцінювання якості освіти (дата подання заяви визначається за поштовим штемпелем). Термін подання апеляції на результати ЗНО – протягом 3 днів з моменту розміщення результатів тестування з відповідного предмета на інформаційних сторінках абітурієнтів.

Крім того, напередодні розгляду апеляційних заяв на сайті Українського центру оцінювання якості освіти розміщується їх перелік, щоб абітурієнти, які хочуть бути присутніми під час їх розгляду встигли дістатися до місця проведення засідання Апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти.

При цьому абітурієнти мають пам’ятати, що результати можуть бути як підвищені, так і знижені. Проте більшість результатів ЗНО (минулого року – близько 99% від загальної кількості тестувань) залишається без змін.

За інформацією УЦОЯО

Back to top button