ГоловнеПсихологіяФізіологіяХарчування

Як піклуватися про себе: три правила для здорового життя

У День здоров’я (7 квітня) нагадуємо вам три прості правила, які допоможуть подбати про себе і значно покращать якість вашого життя. 

Піклуйтеся про себе, дбайте про тих, хто поряд із вами, будьте добрими до себе і до них. Тільки так збережемо себе та один одного і зможемо відбудувати нашу країну після перемоги. 

  • 1. Дотримуйтеся принципів збалансованого харчування

Споживання збалансованої за кількістю нутрієнтів їжі є важливим чинником збереження здоровʼя. Включайте в раціон різноманітні продукти: свіжі фрукти та овочі, цільні злаки, білкову їжу та помірну кількість здорових жирів. Спробуйте уникати їжі швидкого приготування та продуктів із високим вмістом цукру, солі та жирів.

  • 2. Будьте фізично активними

Регулярна фізична активність є важливим елементом здорового способу життя. Спробуйте приділяти фізичним вправам щонайменше 30 хвилин на день. Це може бути, наприклад, ходьба, біг, плавання, будь-яка інша активність, що вам подобається. Якщо у вас немає часу на тренування в залі, прості вправи вдома або прогулянки також можуть бути дуже корисними.

  • 3. Дбайте про здоровий сон

Сон відіграє важливу роль у збереженні як фізичного, так і психічного здоровʼя. Звісно, важко налагодити сон під час постійних повітряних тривог, проте спробуйте лягати спати не пізніше 22:00. Подбайте, щоби кімната, де ви спите, була темною та тихою, а ліжко – зручним. Відмовтеся від перегляду телевізора або використання мобільного телефону безпосередньо перед сном, оскільки це може завадити вам заснути.