день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вживання фісташок знижує рівень стресу

За даними американських дослідників, щоденне вживання фісташок перешкоджає надмірному звуженню судин у відповідь на стрес. У людей, що включають в свій раціон фісташки, нервова система краще контролює діяльність серцево-судинної системи, розповідають “МедНовости” . Відомо, що горіхи містять клітковину, мікроелементи, антиоксиданти і велика кількість ненасичених жирів. Це сприяє зниженню рівня холестерину в крові і робить позитивний вплив на роботу серця. Горіхи є важливою частиною раціону харчування осіб з цукровим діабетом, так як в даній групі підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Дослідники з Університету Пенсільванії вивчали, як фісташки впливають на організм пацієнтів з цукровим діабетом другого типу. Протягом двох тижнів всі учасники харчувалися звичайною їжею, що містить 36% жирів. Після їх розділили на дві групи. Перша група повинна була дотримуватися здорової дієти, що містить 27% жирів, а друга – дієти з 33% жирів, що включає дві порції фісташок (близько 150 горіхів в день, половина з яких була не солені). Добова кількість калорій в дієтах було однаковим.

Через чотири тижні вчені виміряли кров’яний тиск пацієнтів і загальний периферичний опір судин під час відпочинку і при впливі різних стресорів (була перевірена реакція організму на холод і на спробу вирішити складну арифметичну задачу). Результати показали: у діабетиків, які щодня вживали фісташки, знизилася ступінь звуження судин у відповідь на стрес і покращився контроль вегетативної нервової системи за серцево-судинною діяльністю. До кінця дослідження кров’яний тиск у осіб, які страждають від діабету, знизився приблизно на чотири пункти.

Холод і розумовий стреси призводять до звуження судин, що значно збільшує навантаження на серце. Дієта, що містить фісташки, здатна знизити реакцію судин на різні фізіологічні стреси. Дослідники відзначили поліпшення варіабельності серцевого ритму – показника, який характеризує ефективність взаємодії нервової та серцево-судинної систем організму. Активність блукаючого нерва, задіяного у розвитку цукрового діабету, підвищилася. “Введення фісташок в щоденний раціон харчування покращує кров’яний тиск, роботу блукаючого нерва і реакцію судин на стрес. Це допоможе знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань у хворих цукровим діабетом”, – заявляє автор дослідження Шейла Вест.

  
За даними американських дослідників, щоденне вживання фісташок перешкоджає надмірному звуженню судин у відповідь на стрес. У людей, що включають в свій раціон фісташки, нервова система краще контролює діяльність серцево-судинної системи, розповідають "МедНовости" . Відомо, що горіхи містять клітковину, мікроелементи, антиоксиданти і велика кількість ненасичених жирів. Це сприяє зниженню рівня холестерину в крові і робить позитивний вплив на роботу серця. Горіхи є важливою частиною раціону харчування осіб з цукровим діабетом, так як в даній групі підвищений ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Дослідники з Університету Пенсільванії вивчали, як фісташки впливають на організм пацієнтів з цукровим діабетом другого типу. Протягом двох тижнів всі учасники…

Оцінити

0