ГоловнеУчительська

Визначено мінімальний оклад вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів,- проект закону “Про освіту”

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти передав у парламент та рекомендував до прийняття в цілому проект закону “Про освіту”.

На засіданні комітету 21 червня були переглянуті поправки до проекту, повідомляє МОН.

Мені вдалося взяти участь у підготовці цього законопроекту до першого читання, потім до повторного першого читання, я вже не кажу про попередні 3 роки – до внесення в парламент – коли працювала велика кількість людей з різних середовищ та ідейно напрацювала цей документ“, – розповідала на комітеті міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона уточнила, що “стрижнева ідея законопроекту – це конкурентоспроможний, сучасний патріот, інноватор, розвинена особистість, яка розбудовуватиме модерну європейську Україну“.

Під час засідання розглядалися найбільш дискусійні правки до проекту.

Зокрема, вдалося дійти зваженої позиції щодо мовного питання, визначення мінімального окладу вчителя на рівні 4-х прожиткових мінімумів, скасування конкурсного відбору дітей до першого класу.

Новий закон “Про освіту” має відкрити можливості для повноцінного запровадження реформи середньої освіти Нова українська школа.

В ньому закладено справедливий доступ до якісної освіти, зміну системи та децентралізацію управління освітою, переорієнтацію на формування у дітей необхідних для життя ключових компетентностей.

Для цього буде оновлення стандартів освіти, поступовий перехід до 3-річної старшої профільної школи та забезпечення справжньої профілізації.

У законі закладено норми, що також допоможуть охопити більше дітей дошкільною освітою та розвивати професійну освіту.

Проект розглядатимуть у сесійному залі 11 липня.

Коментарів: 2

  1. А чи буде школа забезпечена навчально-техничними засобами, підручниками і т.д.? Чи введуть інновації без необхідного забезпечення і знову будуть винні вчителі, що не можуть надати дітям необхідного рівня навченості?
    У нас же як, спочатку реформа, а через рочків 3-5 забезпечення матеріальною базою

  2. Скажіть, будь ласка, а вихователі садочків знову виявляться за межами цього закону? Те, що вони готують дітей до школи, не вважається освітою? До Вашого відома, вихователі в садочках тепер отримують зарплатню меншу, за зарплату помічника вихователя. Це на Вашу думку справедливо?

Back to top button