Здоров'яХарчування

Виноград допомагає зберегти фігуру, показало дослідження

Згідно з даними попередніх досліджень, ресвератрол, що міститься у винограді, запобігає ожирінню. Але до цих пір вчені не знали, чому. Фахівці з Вашингтонського університету провели дослідження на мишах. Вони годували піддослідних тварин продуктами з високим вмістом жиру.

Деяким гризунам давали ресвератрол в кількості, еквівалентній 2-3 порцій (приблизно 340 грамам) в день для людини. Дослідники помітили, що миші, що вживали ресвератрол, до кінця дослідження набрали на 40% менше ваги в порівнянні з гризунами з контрольної групи.

За словами вчених, ресвератрол перетворював звичайний (білий) жир, який запасає енергію, в коричневий жир, який, навпаки, спалює калорії. За даний процес відповідав фермент AMPK, який регулює енергетичний обмін в організмі. У попередніх дослідженнях використовувалися занадто великі дози ресвератрола. Нове дослідження показало, що лише 0,1% ресвератрола достатньо, щоб позбутися жирових відкладень.

Ресвератрол – один з безлічі поліфенолів. Це корисні сполуки, що володіють антиоксидантними властивостями. Поліфеноли є у всіх фруктах і ягодах, але особливо ними багаті чорниця, полуниця, малина, виноград і яблука. А ось у вині ресвератрола та інших корисних сполук з винограду зовсім небагато.

Шкільне життя

Back to top button