Здоров'я

Вітаміни D і С – проти застуди та грипу

Вітаміни D і С - проти застуди та грипу
Вітаміни D і С – проти застуди та грипу
Кращою профілактикою застуди та грипу завжди вважалася аскорбінова кислота, якою дбайливі батьки особливо старанно напихають дітей в період епідемій.

Тим часом останні дослідження говорять про те, що налягати, можливо, стоїть не на вітамін С, а на вітамін D.

Дослідження Токійського університету показали, що прийом саме «сонячного вітаміну» знижує наполовину ризик інфікування грипом і ГРВІ. У аскорбінки ефективність нижче.

Дослідники вважають прийом вітаміну D більш ефективним, ніж навіть вакцинація. Втім, щеплення все одно потрібні, оскільки вакцини формують імунітет набутий, а вітамін D підвищує природні захисні сили організму.

У гонитві за здоров’ям не забувайте про здоровий глузд: гіпервітаміноз так само небезпечний, як і гіпо. Якщо «переїсти» вітамін С, можна викликати ефект, протилежний очікуваному – придушити імунітет і різко знизити тонус судин. Передозування вітаміну D загрожує відкладеннями солей кальцію у внутрішніх органах і демінералізацією кісток.

Правда, в наших широтах надлишок сонячного вітаміну отримати важко. Проте варто пам’ятати, що добова потреба організму у вітаміні D – 0,01 мг. А в «аскорбінці» – 75-100 мг.

Back to top button