Здоров'яХарчування

Вітамін E запобігає розвитку пневмонії

Все більше досліджень показують, що споживання вітаміну Е укріплює імунітет в процесі старіння. Вітаміном Е багаті насіння соняшнику, помідори, манго і ківі. Вчені з Університету Тафтса з’ясували: вітамін Е регулює процес старіння імунної системи і захищає організм від бактеріальної інфекції, що призводить до розвитку пневмонії (запалення легенів).

Пневмонію часто викликає стрептокок. Найбільшому ризику розвитку запалення легенів схильні люди старше 65 років. Дослідники вивчали літніх самців щурів до і після того, як їх заразили стрептококом. Експериментальній групі мишей давали багато вітаміну Е. Міжнародних одиниць Кількість вітаміну було еквівалентно дозі в 200. Це приблизно в 10 разів вище рекомендованої добової норми, але нижче верхньої межі.

У раціон контрольної групи мишей входила звичайна доза вітаміну Е. У гризунів з експериментальної групи бактерій в легенях виявилося в 1000 разів менше, ніж у щурів з контрольної групи. Крім того, у них було в 2 рази менше нейтрофілів. Нейтрофіли – один з видів лейкоцитів (білих кров’яних клітин).

Зниження кількості бактерій і зменшення числа лейкоцитів захищало легкі мишей, що отримували додаткову дозу вітаміну Е, від пошкоджень. Ці тварини так само добре контролювали інфекції, як молоді гризуни. Надалі вчені планують з’ясувати, чи здатний вітамін Е запобігати розвитку пневмонії у людей.

Шкільне життя

Back to top button