Головне

Відбувся реліз Mint Linux 15

Відбувся реліз Mint Linux 15
Відбувся реліз Mint Linux 15
Розробники популярного дистрибутива Linux Mint представили версію 15 свого продукту, який швидко набирає аудиторію. За їх словами, в Linux Min 15 були повністю оновлені настільні оточення MATE і Cinnamon, а також додані нові програми для управління прикладним софтом і нові драйвери.

Linux Mint 15 Olivia базується на останній версії операційної системи Ubuntu і розробники планують підтримувати його аж до січня 2014 року. Також є і версія Linux Mint 15 на базі Debian з можливістю перемикання на софтверні репозиторії Ubuntu з шестимісячним циклом підтримки.

В анонсі Mint Project говориться, що п’ятнадцята версія ОС – це “найбільш амбітна версія” з моменту старту проекту. За словами розробників, MATE 1.6 і Cinnamon 1.8 підтримують “тонни нових функцій”, зокрема оновлені інтерфейси, нові скрінсейвери, уніфікований контрольний центр, а також можливість створення елементів інтерфейсу на HTML5. Тут же з’явилися два нові інструменти управління софтом: Software Sources і Driver Manager. Обидва продукти потрібні для системного управління та за допомогою простого графічного інтерфейсу вони дозволяють управляти жорстким диском і набором встановлених програм.

Розробники говорять, що використання Driver Manager особливо ефективно і зручно, коли в системі працюють більше двох жорстких дисків, кожен з яких має розгалужену систему логічного розбиття.

Також у новій версії ОС була реалізована підтримка свіжих драйверів для гаджетів Nvidia, ATI, Broadcom, Samsung та інших. Додатково до цього, автори проекту кажуть, що нова версія ОС тепер може працювати з HTML 5, CSS, JavaScript і WebGL практично на будь-якому рівні. Навіть Login-екран можна самому реалізувати на HTML 5.

Back to top button