Здоров'яХарчування

Вегетаріанська дієта знижує ризик серцево-судинних захворювань у дітей з ожирінням

Попередні дослідження показали, що вегетаріанська дієта здатна запобігти розвитку серцево-судинних захворювань у дорослих і, можливо, навіть звернути симптоми хвороб серця і судин назад. Судячи з усього, така дієта корисна і для дітей, які страждають від ожиріння. У дослідженні, проведеному вченими з Дитячої Клініки Клівленда, взяли участь 28 дітей з ожирінням і високим рівнем холестерину у віці від 9 до 18 років, розповідає Zee News .

Протягом 4 тижнів деякі учасники дотримувалися вегетаріанської дієти, а решта – дієти Американської кардіологічної асоціації. Американська кардіологічна асоціація рекомендує знизити споживання солі і харчуватися фруктами, овочами, злаками, знежиреними молочними продуктами, рослинним маслом, пісним м’ясом і рибою в помірних кількостях. У дітей, які дотримувалися дієти Американської кардіологічної асоціації, за 4 тижні зменшилися окружність руки, талії, знизилися вага і рівень мієлопероксидази – одного з маркерів серцево-судинних захворювань.

Діти, які дотримувались вегетаріанської дієти, вживали в їжу цільні злаки, продукти рослинного походження, невелику кількість авокадо і горіхів. Вони не їли жирне і продукти тваринного походження. У цих учасників за 4 тижні зменшився Індекс маси тіла (ІМТ), окружність руки, знизилась вага, систолічний артеріальний тиск, рівні загального, “поганого” холестерину, інсуліну та двох основних маркерів серцево-судинних захворювань – мієлопероксидази і високочутливого C-реактивного білка.

Шкільне життя

  
Back to top button