ГоловнеПерерва

Вчителі скоро зникнуть

В Україні майже половина “білих комірців” (47%) вважають найбільш перспективними спеціальності в сфері інформаційних технологій. Водночас до списку професій, у яких нема майбутнього, потрапили робочі спеціальності, а також професії таксиста і вчителя. Про це свідчать результати опитування, проведеного дослідницьким центром міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.

На другому місці серед найбільш перспективних професій, на думку офісних співробітників, підприємець або бізнесмен (16%). Третю позицію, випередивши інженера різноманітних галузей, займає юрист, адвокат і прокурор (12%). Останнє місце в ТОП-5 належить архітектору (10%).

При цьому, тільки кожен десятий офісний співробітник вважає інженерно-технічні професії перспективними. Водночас опитані вже через 5 років передбачають появу нових спеціальностей у цій сфері.

Крім того, “білі комірці” припускають, що з’явиться інтернет-специфікація багатьох професій. Таким чином, діяльність продажників, маркетологів і консультантів буде здійснюватись за допомогою інтернету.

Тим часом, список неперспективних професій очолили таксисти і водії. Кожен четвертий офісний співробітник вважає, що в цієї професії нема майбутнього, однак деякі опитані вважають, що у недалекому майбутньому можливість появи водіїв повітряних і навіть космічних таксі.

На другому місці рейтингу розмістилася професія вчителя, витіснивши робочі спеціальності на одну позицію. Робота в сфері послуг теж не розглядається офісними працівниками як багатообіцяюча (4-та позиція в антирейтингу і 13% голосів).

П’ятірку найменш перспективних професій замикають міліціонер і військовослужбовець. Працівники вважають ці професії вже непрестижними.

В Україні майже половина "білих комірців" (47%) вважають найбільш перспективними спеціальності в сфері інформаційних технологій
В Україні майже половина “білих комірців” (47%) вважають найбільш перспективними спеціальності в сфері інформаційних технологій
Джерело: ТСН

Back to top button