ГоловнеПерерва

Вчені: за успішну кар’єру варто дякувати вчителів середньої школи

За даними нового дослідження, учні, що мали в середній школі хоча б одного видатного викладача, з більшою ймовірністю вступлять у вищий навчальний заклад, а надалі побудують успішну кар’єру і зароблять більше грошей, ніж однолітки, яким не пощастило з вчителями. Хоч це твердження було очевидно, але уявити наукові докази даного факту було нелегко, йдеться у виданні Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені з Гарвардського університету (Harvard University) проаналізували дані з більш ніж 800 шкіл одного з районів США. Набір даних охоплював період з 1988 по 2009 рік і містив інформацію про тестові завдання, виконаних учнями 4-8 класів, а також відомості про відвідуваність коледжу і доходи його випускників у віці 28 років.

З’ясувалося, що у школярів, що вчилися у хороших педагогів, під час навчання в коледжі були кращі відвідуваність і успішність. Швидше за все, це обумовлено особистісними якостями викладача: вчителі давали своїм підопічним життєві навички, що ведуть до успіху. Так, освіта, отримана у хорошого педагога, призводило до збільшення річного доходу учнів у віці 28 років. Правда, це збільшення незначно і коливається в районі 1%.

Зазначимо, на жаль, проведене дослідження не дає вченим зрозуміти, які саме якості вчителів роблять позитивний вплив на майбутнє їх учнів. Додаткові дослідження допоможуть знайти відповідь на це питання. До того ж, можна буде з’ясувати, чи визначається вибір хорошого викладача- економічними і соціальними умовами життя учня.

Back to top button