Здоров'яХарчування

Вчені впевнені: вони відкрили секрет складання правильного раціону

По-перше, універсальної дієти немає і бути не може. Вірний підбір раціону пов’язаний з розумінням роботи гормонів, генів і психології в кожному конкретному випадку, зазначає The Daily Mail . Всі ці елементи відіграють важливу роль у відносинах людини з їжею.

Саме через особистісні особливості деякі люди переїдають. Вчені виділили три групи людей: “любителі попірувати” (продовжують їсти, бо ніколи не відчувають реального насичення через недостатню секрецію гормону), “люди, які постійно відчувають тягу до їжі” (безперестанку думають про їжу, нерідко внаслідок наявності “генів ожиріння”) і “раби емоцій” (намагаються заїсти проблеми).

Виявляється, кожна група реагує на дієти по-різному. Дане твердження було перевірено на 75 добровольцях (по 25 осіб з кожної групи). Експеримент тривав три місяці. Результати будуть озвучені 12 січня. Експерти нагадують: є генетична схильність до ожиріння (комплексний вплив декількох генів). Вона характерна для другої групи. І їй підходить дієта “5:2” (обмеження калорійності до 800 калорій протягом двох днів на тиждень; в інші дні обмежень немає).

Першій групі підійдуть продукти, що стимулюють вироблення правильних гормонів. Це білкові продукти – м’ясо, риба. А от від вуглеводних продуктів варто відмовитися (картопля, хліб). “Рабам емоцій”, насправді, потрібна не їжа, а соціальна підтримка.

Шкільне життя

Back to top button