Здоров'яПсихологія

Ваги можуть стати порятунком або прокляттям, попереджають експерти

Фахівці вирішили з’ясувати, чи корисно регулярно зважуватися аба подібна практика загрожує розладом харчування. Все не так просто. З одного боку, вага людини не завжди відображає реальну картину. Наприклад, при зменшенні жирового прошарку і наборі м’язової маси вага збільшується або стоїть на місці.

З іншого боку, експерти закликають регулярно зважуватися, адже невеликий набір ваги в підсумку може перерости в справжню катастрофу. Однак в окремих випадках зважування стає одержимістю. Це загрожує розладами харчування – булімією і анорексією. Для людей, схильних до даних недугам, цифри на вагах прямо пов’язані з самооцінкою. Тому навіть незначні зміни ваги викликають паніку.

І, до речі, потрібно зважуватися правильно. Протягом робочого тижня люди скидають вагу, знову набираючи у вихідні. Так що, зваживши вранці в понеділок, на вагах ви побачите прибавку у вазі. Варто враховувати і воду. Затримка води відбувається перед менструацією, що виливається в зайві кілограми. Це особливо актуально для жінок, які споживають багато солі. Якщо ж відбулося різке збільшення ваги без видимих ​​на те причин, необхідно терміново звернутися до лікаря.

Шкільне життя