ГоловнеПерерва

В Україні понад тисяча шкіл – під окупацією, за кордон виїхали 650 тисяч учнів

Поза межами України перебуває 651 тисяча дітей шкільного віку, а під окупацією – 1174 школи.

Про це Суспільному розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, передає Укрінформ.

«651 000 дітей шкільного віку зараз поза межами України. 1174 школи під окупацією. З 24-го лютого ми оголосили вимушені канікули на два тижні. З 14 березня МОН розповсюдило рекомендаційний лист і майже 12 800 шкіл розпочали навчання», – сказав Шкарлет.

Він зазначив, що навчання відновлено в змішаному режимі, а в деяких регіонах це неможливо й досі, але навіть на окупованих територіях МОН все одно розпочав роботу.

«Були проблеми зі збереженням освітянських реєстрів із персональними даними по верифікації документів про освіту. Ми з цим впорались. Були проблеми щодо отримання атестатів про закінчення 9 та 11 класів тими учнями, які знаходились за межами України. Разом із МЗС ми впорались і з цим викликом — атестати можна отримувати через дипломатичні установи», – розповів міністр.

Він додав, що неможливо було організувати вступну кампанію у форматі ЗНО, а тому зробили її аналог — національний мультипредметний тест. А для тимчасово окупованих територій пропонується онлайн навчання.

«У нас для цього є і контент, і платформи. Це 14 наших партнерів — приватних онлайн шкіл. Вони ліцензовані та можуть видавати документи про освіту. Саме завдяки цьому ми можемо на окупованих територіях запроваджувати освітній процес за українськими стандартами», – сказав Шкарлет.

Читайте також: Більше ніж 910 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації

Back to top button