ГоловнеУчительська

В сільських школах найбільше молодих вчителів

Понад 20% вчителів у сільських школах — молодші 30-и років, заявила Ірина Когут, освітній аналітик CEDOS

Саме в сільських населених пунктах найчастіше працюють молоді вчителі (до 30 років) – 21,8%, тоді як частка педагогів похилого віку (старші 61 року) становить лише 8%. У той же час у великих містах молодих вчителів 18%, а педагогів, старше 61 року, – 13,5%.

“Середній розмір школи чи видатки на неї, які різняться в місті та в селі — це те, що ми можемо назвати підтвердженням очікування. А от інформація про те, якого віку вчителі в селах, досить несподівана. Існує стереотип, що в сільській місцевості працюють лише вчителі-пенсіонери. Наші дані показують, що частка вчителів пенсійного віку в сільській місцевості менша, ніж у міській”, – розповіла Gazeta.ua Ірина Когут.

Тому аналітик наголошує на важливості проекту проект “Шкільна карта CEDOS”, який оприлюднює систематизовану інформацію про шкільну освіту в Україні.

“Тобто коли ми говоримо чи пишемо про освіту, надзвичайно спиратися не на уявлення , спостереження за сусідньою школою, слова родичів та знайомих Необхідна спиратися на дані і власні ці дані людина може отримати користуючись нашими інструментами”, – додала Когут.

Нагадаємо, середній показник витрат на навчання одного школяра в Україні – 10 тис гривень. Найменше витрачають на учнів у Харковській області, а найбільший – в Івано-Франківській.

Back to top button