Головне

В Росії напишуть “якісні підручники” з історії

В Росії напишуть "якісні підручники" з історії
В Росії напишуть “якісні підручники” з історії
Міністерство освіти і науки Росії не виключає можливості позбавлення рекомендаційного грифа підручників з російської історії після створення нового історико-культурного стандарту, в рамках якого розроблять «єдину концепцію» викладання цього предмета.

За її словами, в останні 20 років перелік підручників, що мають гриф Міністерства, тільки поповнювався, і до теперішнього часу їх кількість досягла двох тисяч. При цьому процедури виключення з цього переліку не прописані. Як саме і які підручники можуть бути позбавлені грифа, Третяк не уточнила.

Заступник міністра зауважила, що Міносвіти «змінює підходи»: до переліку будуть потрапляти тільки «якісні підручники», тобто тільки ті, на які будуть поширюватися нові правила (які саме, неясно). Третяк також додала, що з питання існування альтернативних підручників у міністерстві пройде окрема зустріч.

Міністр культури Володимир Мединський, який бере участь у розробці історико-культурного стандарту, запропонував обмежити викладання історії обранням Володимира Путіна президентом Росії в 2000 році. Події після 2000 року, на думку Мединського, відносяться вже до сучасності, а не до історії.

Проект історико-культурного стандарту, який 17 червня обговорюється в Міносвіти, був викладений на сайті газети «Ведомости» вранці того ж дня. У ньому говориться, що курс російської історії повинен виховувати в школярах почуття патріотизму і терпимість до інших національностей. Проект, зокрема, пропонує акцентувати увагу на «героїзм у визвольних війнах» (тобто війні 1812 року і Великій Вітчизняній війні).

Документ закликає підкреслити не тільки достоїнства, але і недоліки в діяльності російських правителів (при цьому недоліки правління чинного президента Росії Володимира Путіна в ньому не згадуються), і показати, що «революції та громадянські війни є не результатом зовнішньої або внутрішньої змови, але наслідком об’єктивно існуючих протиріч всередині країни».

Серед необхідних знань для школяра про новітню історію відсутні ім’я Михайла Ходорковського і справа «Юкоса», так як, на думку розробників проекту, в ньому немає нічого особливого.

Робочу групу з координації розробки нових підручників з історії Росії очолює спікер Держдуми Сергій Наришкін. Його заступниками є міністр освіти і науки Дмитро Ліванов і міністр культури Володимир Мединський. Крім них, до групи входять представники Російського історичного і Російського військово-історичного товариств, РАН, вузів і уряду. Історико-культурний стандарт, згідно з «дорожньою картою», повинен бути розроблений до жовтня 2013 року, після чого почнеться власне створення нового підручника.

Про необхідність єдиного підручника з історії Росії Володимир Путін заявив у лютому 2013 року. Через деякий час президент доручив розробити єдину концепцію викладання історії до 1 грудня 2013 року.

Джерело: lenta.ru